ARCHIWUM

Typowa sytuacja: lewacy zwalczają Kościół, ale zasłaniają się Franciszkiem. A w kraju kryzys humanitarny, gospodarczy i polityczny

Wenezuela jest od dłuższego czasu w złej sytuacji. Lewicowy rząd przeprowadza niedemokratyczne przemiany i zwalcza Kościół, jednocześnie powołując się na Ojca Świętego. Episkopat Wenezueli przyjechał do Watykanu.

Wenezuelscy biskupi szukają w Watykanie pomocy dla swego kraju. W czwartek na audiencji Papież przyjmie prezydium Episkopatu. Wenezuela przeżywa poważny kryzys humanitarny, gospodarczy i polityczny. W zrujnowanym przez rządy skrajnej lewicy kraju brakuje żywności i lekarstw. Jest to tym bardziej skandaliczne, że Wenezuela to jeden z głównych światowych eksporterów ropy naftowej.

 

Od końca marca trwają tam masowe protesty, brutalnie tłumione przez siły bezpieczeństwa. Zginęło już co najmniej 65 osób, a ponad tysiąc zostało rannych. Kościół katolicki popiera protestujących Wenezuelczyków. Mówi kard. Jorge Urosa Savino, metropolita stołecznego Caracas.

 

„Chcemy spotkać się z Ojcem Świętym, który okazał wielkie zainteresowanie, wielką troskę i miłość Wenezueli w tej trudnej sytuacji kryzysu humanitarnego, gospodarczego, społecznego i politycznego. Sam nas o tym zapewniał. Chcemy jego rady odnośnie do skutecznej posługi Kościoła pośrodku tych problemów. Rząd przedstawia Papieża jako swego przyjaciela, a nas biskupów jako swoich wrogów. My tymczasem stoimy po stronie ludu, który cierpi. Trwamy w jedności z Ojcem Świętym i chcemy odrzucić tę rządową manipulację” – powiedział Radiu Watykańskiemu ordynariusz stołecznej archidiecezji.

 

Kard. Urosa podkreślił, że sytuacja w Wenezueli z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza. Jest coraz więcej przemocy, ludzie umierają z głodu, jedzenia szukają w ze śmietnikach, dzieci są niedożywione, w szpitalach brakuje lekarstw. Wszystko to wymaga natychmiastowych działań. Wspólnota międzynarodowa musi wpłynąć na wenezuelskie władze, by podały się do dymisji i zostały rozpisane nowe wybory – powiedział przed audiencją u Papieża kard. Urosa.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

W Paryżu mężczyzna wziął zakładników w tym kobietę w ciąży! Trwa akcja odbicia

Redakcja malydziennik

JEŚLI jesteś gejem, nie MARTW SIĘ! Jest szansa na UZDROWIENIE! POSŁUCHAJ NAWRÓCONEGO GEJA!

Redakcja malydziennik

Dlaczego obecny rząd nie reaguje na rosnący kult BANDERYZMU i SZOWINIZMU ukraińskiego?

Redakcja malydziennik
Ładuję....