CYWILIZACJA

Tylko one przeżyją uderzenie asteroidy! Człowiek jest bez szans

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz Uniwersytetu Harvarda ustalili, że najbardziej wytrzymałym gatunkiem są niesporczaki. Te małe bezkręgowe zwierzęta będą żyć na Ziemi, dopóki nie dojdzie do śmierci Słońca.

Naukowcy tłumaczą, że w Układzie Słonecznym jest co prawda 19 obiektów, które mogłyby zniszczyć niesporczaki, jednak szansa na uderzenie któregokolwiek z nich jest niemal zerowa. Za to organizmy te są w stanie przerwać takie kataklizmy, które obrócą w pył całe życie na ziemi. 

 

Niesporczaki to bardzo małe zwierzęta bezkręgowe, zaliczane do pierwoustych. Zasiedlają głównie środowiska wodne oraz wilgotne. Znanych jest ponad 1000 gatunków niesporczaków. Długość ich ciała to od 0,01-1,2 mm. Mają słabo wyodrębnioną głowę i cztery pary nieczłonowanych tułowiowych odnóży. Zwierzęta te mogą wejść w stan kryptobiozy – stan spoczynku wywołany wystąpieniem niekorzystnych warunków środowiska, który jest przerywany natychmiast po ustaniu panowania niekorzystnych warunków. Mogą wejść w ten stan zarówno w stadium jaja, jak i dorosłego osobnika. 

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Ale akcja! Udzielił ślubu pod wpływem alkoholu i może trafić za to za kratki nawet na 3 lata! I wcale nie chodzi tu o wino mszalne

Redakcja malydziennik

Lekarze byli w szoku! Mężczyzna włożył sobie do odbytu 15-centymetrową…

Adam Gaafar

Gen rozwodu? Nie da się genetyką usprawiedliwić upadku moralności

Redakcja malydziennik
Ładuję....