RELIGIA

"Twoja śmierć nie jest przegraną!” Kard. Dziwisz o zamordowanej w Boliwii Helenie Kmieć. Wstrząsające SŁOWA!

Twoja śmierć nie jest przegraną! Poprzez Twoją śmierć stałaś się dla wielu młodych na całym świecie powierniczką ich spraw przed Jezusem Chrystusem – powiedział w niedzielę podczas pogrzebu Heleny Kmieć kard. Stanisław Dziwisz.

W kościele św. Barbary w Libiążu trwa pożegnanie polskiej wolontariuszki zamordowanej w Boliwii. W mszy św. uczestniczy ok. 4 tys. osób, w tym 120 księży. Z Boliwii przyjechał wikariusz apostolski bp Antoni Reimann.

 

"Droga Helenko. Zaskoczyła nas wszystkich Twoja tragiczna śmierć, która spotkała Cię w czasie Twojej misji apostolskiej w dalekiej Boliwii. Twoją śmierć przeżywa nie tylko Twoja rodzina i parafia św. Barbary w Libiążu, ale również Archidiecezja Krakowska, która zapamiętała Cię jako wyjątkową wolontariuszkę w czasie Światowych Dni Młodzieży" – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczy mszy św.

 

"Ty poszłaś z odwagą za głosem Mistrza z Nazaretu. Twoja śmierć nie jest przegraną! Poprzez Twoją śmierć stałaś się dla wielu młodych na całym świecie powierniczką ich spraw przed Jezusem Chrystusem" – powiedział kard. Dziwisz.

 

Pogrzeb Heleny Kmieć ma charakter państwowy. Premier Beatę Szydło reprezentuje szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. W uroczystości uczestniczy także podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

 

Helena Kmieć została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych. Zostanie pochowana na cmentarzu komunalnym w Libiążu.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Egzorcyzm przez … telefon? PRZECZYTAJ TĘ HISTORIĘ!

Redakcja malydziennik

"Będziemy modlić się na gruzach bazyliki św. Piotra"

Redakcja malydziennik

Franciszek o młodych zwolennikach tradycyjnej mszy: sztywniacy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....