HISTORIA

Twierdzi, że Polacy zabili w czasie II WŚ 200 tys. Żydów. Jest interwencja ambasady RP!

25 czerwca w szwajcarskiej gazecie „Neue Zürcher Zeitung” ukazał się wywiad z historykiem Holokaustu Yehudem Bauerem. Badacz stwierdził, że Polacy uczestniczyli podczas wojny w Zagładzie Żydów, przyczyniając się do śmierci od 150 do 200 tys. ludzi. Na te słowa zareagowała ambasada RP w Bernie. 

Bauer, który oskarża Polaków o zorganizowany udział w Holokauście twierdzi także, że polski rząd zaprzecza tym „faktom”, a rząd w Izraelu  ma nas w tym rzekomo wspierać. W reakcji na artykuł wysłano pismo do redakcji gazety z prośbą o publikacje tekstu ambasadora Jakuba Kumocha.

Czytaj także: Kim był dziadek Angeli Merkel? Tego o kanclerz Niemiec NIE WIEDZIAŁEŚ!

Pomimo licznych apeli, redakcja nie odpowiedziała na pismo polskiej placówki dyplomatycznej.  W piśmie wysłanym do „Neue Zürcher Zeitung” zaznaczono, że liczby podane przez Bauera są wynikiem sfałszowania źródła historycznego i nie są w żaden sposób udowodnione naukowo. Ambasada zauważa również, że w lutym 2019 r.  taką argumentację przedstawił także wydawany w Izraelu dziennik „Jerusalem Post”.

„Pomimo wielu próśb, gazeta @NZZ nie opublikowała repliki Ambasadora RP. Dzieje się to po raz trzeci i po raz trzeci w sprawie dotyczącej spraw Zagłady Żydów. Raz nam odmówiono, raz próbowano ingerować w treść, raz przez wiele dni odmawiano odpowiedzi. Sprawa w @PresseratCHw toku”

– możemy przeczytać na profilu ambasady na Twitterze.

Źródło: Twitter

Komentarze

Zobacz także

Co by było, gdyby w 1939 r. POLSKA zawarła sojusz z JAPONIĄ? ZOBACZ! [WIDEO]

Adam Gaafar

Syn ukraińskiego zbrodniarza do POLAKÓW: „Chciałbym wam napluć w TWARZ!”

Adam Gaafar

Kupił radziecki czołg za 150 tys., został MILIONEREM! W środku znalazł… [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....