POLITYKA

Tusk o przesłuchaniu: Nie mam wątpliwości, że to element politycznej nagonki

– Byłbym chyba wyjątkiem w Polsce, gdybym powiedział, że ta sprawa jest uczciwa, neutralna politycznie, bez politycznych emocji i politycznego nastawienia – powiedział Donald Tusk dziennikarzom, tuż przed odjazdem pociągu do Warszawy.

– To są zawsze przykre i trudne sytuacje, choć brak mi jakichś szczegółowych doświadczeń w tej kwestii. Nie mogę uniknąć wrażenia, że ta sprawa ma też ten jednoznaczny podtekst polityczny i w tym sensie może być nawet trudniejsza niż zwykłe, rutynowe działanie wymiaru sprawiedliwości – mówił Donald Tusk dziennikarzom.

 

– Będę dzisiaj rozmawiał z prokuraturą, będziemy wyjaśniali wszystkie kwestie dotyczące procedur, natomiast co do politycznej oceny pracy służb polskich w tamtym czasie nie mam żadnych, najmniejszych zastrzeżeń – dodał.

 

Były premier stwierdził, że "byłby chyba wyjątkiem w Polsce, gdyby powiedział, że ta sprawa jest uczciwa, neutralna politycznie, bez politycznych emocji i politycznego nastawienia". – Nie mam wątpliwości, że to element politycznej nagonki, zresztą jej autorzy nawet tego nie ukrywają – wskazał.

 

– W sprawach dotyczących samego śledztwa, będę odpowiadał samym prokuratorom – powiedział dziennikarzom, którzy dopytywali o to, co zezna przed prokuraturą.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Prezydentom miast powodzi się całkiem nieźle. Ich majątki idą w miliony. ZOBACZ kto jest najbogatszy

Redakcja malydziennik

To bardzo NIEBEZPIECZNE: terroryści wykorzystują szyfrowane wiadomości do komunikacji. Czy właściciele komunikatorów będą współpracować przeciw terrorowi? Trwają rozmowy

Guział rezygnuje z referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz

Redakcja malydziennik
Ładuję....