POLITYKA

"Tusk, KOD, PO – to wcielone zło". Represjonowani w stanie wojennym chcą pokazać kto jest przestępcą, a kto bohaterem

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w centrum Warszawy odbywa się manifestacja organizowana m.in. przez Związek Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. Chcemy pokazać różnice, kto jest przestępcą, a kto bohaterem – informują organizatorzy demonstracji.

Uczestnicy zebrali się na skrzyżowaniu ul. Kruczej i Al. Jerozolimskich; manifestację zabezpieczają służby porządkowe i policja.

 

Zebrani mają ze sobą biało czerwone-flagi, transparenty z hasłami: "Tusk, KOD, PO – to wcielone zło"; "Raz sierpem raz młotem czerwona hołotę"; "Psy szczekają karawan idzie dalej". Uczestnicy demonstracji mają także tabliczki z wizerunkami ofiar stanu wojennego. Skandują hasła m.in.: "Cześć i chwała bohaterom", odśpiewano także hymn narodowy. 

 

Osoby z transparentami stoją od strony Al. Jerozolimskich. Demonstranci czekają na marsz KOD, który przejdzie Alejami pod hasłem "Stop dewastacji Polski". 

 

Na skrzyżowaniu Kruczej i Al. Jerozolimskich pojawili się m.in. przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej.

 

"Chcemy pokazać różnicę, kto jest przestępcą, a kto bohaterem. Jak patrzymy na marsz KOD-u widzimy wsparcie ze strony byłych funkcjonariuszy SB i UB. Starają się zatrzeć tę linię, kto był represjonowany, a kto był prześladowcą" – powiedział PAP organizator manifestacji Wojciech Woźniak, wiceprezes Związku Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Źródło: TPT

Komentarze

Zobacz także

Zobacz cud za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Redakcja malydziennik

No to Schenpfowie się zdziwią: wkrótce mają dostać nakaz zwrotu 400.000 zł wyłudzonego świadczenia!

Redakcja malydziennik

Joanna Schmidt, partnerka w podróży Ryszarda Petru, już rozwiedziona. Powód?

Redakcja malydziennik
Ładuję....