ARCHIWUM

"Tusk, KOD, PO – to wcielone zło". Represjonowani w stanie wojennym chcą pokazać kto jest przestępcą, a kto bohaterem

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w centrum Warszawy odbywa się manifestacja organizowana m.in. przez Związek Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. Chcemy pokazać różnice, kto jest przestępcą, a kto bohaterem – informują organizatorzy demonstracji.

Uczestnicy zebrali się na skrzyżowaniu ul. Kruczej i Al. Jerozolimskich; manifestację zabezpieczają służby porządkowe i policja.

 

Zebrani mają ze sobą biało czerwone-flagi, transparenty z hasłami: "Tusk, KOD, PO – to wcielone zło"; "Raz sierpem raz młotem czerwona hołotę"; "Psy szczekają karawan idzie dalej". Uczestnicy demonstracji mają także tabliczki z wizerunkami ofiar stanu wojennego. Skandują hasła m.in.: "Cześć i chwała bohaterom", odśpiewano także hymn narodowy. 

 

Osoby z transparentami stoją od strony Al. Jerozolimskich. Demonstranci czekają na marsz KOD, który przejdzie Alejami pod hasłem "Stop dewastacji Polski". 

 

Na skrzyżowaniu Kruczej i Al. Jerozolimskich pojawili się m.in. przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej.

 

"Chcemy pokazać różnicę, kto jest przestępcą, a kto bohaterem. Jak patrzymy na marsz KOD-u widzimy wsparcie ze strony byłych funkcjonariuszy SB i UB. Starają się zatrzeć tę linię, kto był represjonowany, a kto był prześladowcą" – powiedział PAP organizator manifestacji Wojciech Woźniak, wiceprezes Związku Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Źródło: TPT

Komentarze

Zobacz także

CZY WIEDZIAŁEŚ? Nieznana historia egzorcyzmu, jaki wykonał Jan Paweł II

Redakcja malydziennik

Ks. Lemański "zostanie porzucony jak niepotrzebny niedopałek papierosa"!

Redakcja malydziennik

Nie uwierzysz! Maryja pomogła mu wyjść z … długów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....