CYWILIZACJA

Tupolewy uziemione. Ciekawe dlaczego po katastrofie polskiego Tu 154 takiej decyzji nie było?

Wszystkie eksploatowane jeszcze w Rosji samoloty Tu-154 mają zakaz wykonywania lotów do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy maszyny tego typu, która w niedzielę runęła do Morza Czarnego – poinformowała we wtorek agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło.

Rosyjskie media podały we wtorek rano, że jak dotąd wydobyto 13 ciał i 156 fragmentów ciał ofiar katastrofy. Szczątki są transportowane do Moskwy, gdzie w tamtejszym instytucie medycyny sądowej są poddawane identyfikacji.

 

Cytowani przez agencję TASS przedstawiciele władz poinformowali również, że znaleziono siedem fragmentów samolotu; cztery z nich już wydobyto na powierzchnię – w tym część ogona, w której powinny znajdować się czarne skrzynki samolotu.

 

Wcześniej we wtorek TASS podała za źródłami w rosyjskich strukturach siłowych, że na miejscu niedzielnej katastrofy Tu-154 nurkowie znaleźli jedną z czarnych skrzynek, najpewniej należącą do tej maszyny.

 

Według mediów znalezione urządzenie zawiera parametry lotu, a eksperci oceniają stan rejestratora jako dobry. Zlokalizowano też drugą czarną skrzynkę, która w najbliższym czasie ma zostać wydobyta na powierzchnię.

 

Czarne skrzynki będą odczytywane w laboratorium jednego z instytutów ministerstwa obrony Rosji w Lubiercach koło Moskwy.

 

TASS napisał, że obecnie jako główna wersja katastrofy Tu-154 rozpatrywana jest teoria zakładająca, że do silnika samolotu dostały się obce przedmioty. Źródła w strukturach siłowych utrzymują, że jako możliwą przyczynę wypadku rozważa się też błąd pilota i techniczną niesprawność samolotu. Wcześniej mówiono też o paliwie złej jakości, które miało doprowadzić do utraty mocy silnika.

 

 

A swoją drogą ciekawe, że po katastrofie polskiego Tu 154 nie podjęto takich kroków. Czyżby Rosjanie już wtedy wiedzieli jakie były prawdziwe przyczyny katastrofy?

(PAP)

 

 

Źródło: PAP/Interfax.ru

Komentarze

Zobacz także

12-latek WYKIWAŁ ochronę lotniska! Bez biletu udało mu się…

Redakcja malydziennik

Mężczyzno, czego się boisz? Zobacz, jak Twoja żona cierpi

Makabra tego procesu przeraża: kobieta otrzyma 9.000.000 funtów bo nie mogła dokonać aborcji

Redakcja malydziennik
Ładuję....