RELIGIA

Trzeba uwolnić Rosję od… To jest POMYSŁ na stulecie Rewolucji Październikowej!

Stulecie rewolucji październikowej to znakomity moment na uwolnienie Rosji od Lenina. Z Placu Czerwonego powinno zniknąć Mauzoleum Lenina i jego zwłoki, a z rosyjskich miast pomniki wodza bolszewików. Taki pomysł zgłasza Rosyjska Cerkiew Prawosławna Zagranicą.

– Jednym z symboli pogodzenia się narodu rosyjskiego z Panem Bogiem byłoby uwolnienie Placu Czerwonego od zwłok głównego prześladowcy i mordercy XX wieku, a także zburzenie poświęconych mu pomników. To wszystko są symbole zła, tragedii i zniszczenia naszego ofiarowanego nam przez Boga państwa. To samo trzeba zrobić z nazwami miast, dzielnic, ulic, które do tej pory pozbawione są swoich historycznych nazw – napisali w specjalnym przesłaniu przedstawiciele Arcybiskupiego Synodu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Zagranicą.

 

Rosyjska Cerkiew Prawosławna Zagranicą, niedawno pojednana z Patriarchatem Moskiewskim, znana jest z niezmiernie konserwatywnych poglądów politycznych, ostrego antykomunizmu, ale i wrogości wobec Zachodu. Stąd nie powinno zaskakiwać, że jej hierarchowie uznają, że rewolucja była dziełem ludzi Zachodu, którzy nienawidzili prawosławnej Rusi. – Świat nienawidził Rosyjskiego Imperium, które było kontynuacją Świętej Rusi – podkreślali hierarchowie. Jednocześnie dodali oni, że rewolucja była skutkiem odrzucenia posłuszeństwa Bogu i…  ustanowionej przez Niego władzy.

 

Źródło: Interfax.ru/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Moc RÓŻAŃCA jest nieprawdopodobna! On się o tym przekonał

Redakcja malydziennik

Zobacz jak Matka Fatimska uzdrowiła ojca Pio!

Redakcja malydziennik

Tak, żeby bolało… Tak trzeba… Inaczej to bez wartości

Redakcja malydziennik
Ładuję....