CYWILIZACJA

Trybunał nie ufa diabolicznym lekarzom i nakazuje utrzymywać Charliego Gardę pod respiratorem

Obecnie sprawą 10-miesięcznego chłopca zajmuje się Europejski Trybunał Praw Człowieka. Sędziowie 19 czerwca zadecydowali, że dziecko nie może zostać odłączone od aparatury przez najbliższe 3 tygodnie.

Najnowsze orzeczenie Europejskiego Trybunału nakazuje utrzymywać czynności życiowe dziecka do północy 10 lipca. Sędziowie ze Strasburga potrzebują dodatkowego czasu na rozpatrzenie sprawy. Zapowiedzieli już jednak, że sprawa ma charakter priorytetowy.

 

Sprawa do Europejskiego Trybunału trafiła zaraz po niekorzystnym dla dziecka orzeczeniu brytyjskiego Sądu Najwyższego. 8 czerwca Sąd Najwyższy podtrzymał swoją decyzję z 11 kwietnia, aby nie pozwolić rodzicom na próby leczenia dziecka. Orzekł, wtedy że aparatura ratująca życie wówczas 8-miesięcznego Charliego Gardy powinna zostać odłączona.

 

Rodzica dziecka toczą batalię o możliwość leczenie dziecka za oceanem. Cały czas odmawiają prawa do leczenia angielscy leakrze, którzy uważają, że byłoby to uporczywe podtrzymywanie czynności życiowych. Charlie Gard cierpi na niezwykle rzadką chorobę – genetyczną chorobę mitochondrialną, która wysysa energię z mięśni i organów. Tak jak on jest chorych jedynie 16 osób na całym świecie.

 

Koszty leczenie nie miałyby nawet obciążyć szpitala – rodzice Charliego rozpoczęli bowiem zbiórkę pieniędzy na cel leczenia syna. Do dziś uzbierali oni 1,3 miliona funtów. Zebrane pieniądza i wyrobione paszporty, aby, jeśli będzie to możliwe, polecieć do Stanów, aby wyleczyć syna. Tam lekarze zgodzili się przeprowadzić eksperymentalne leczenie.

 

Chłopiec urodził się 4 sierpnia 2016 roku. Jego krytycznie zły stan został wywołany przez wspomnianą wcześniej chorobę genetyczną. O jego batalii informowaliśmy już wcześniej.

Źródło: dailymail.co.uk/ MałyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Co 10. polski noworodek to wcześniak. Dziś ich dzień!

Redakcja malydziennik

Strażak przeciwko ratowaniu gejów. Zobacz jak skończył

Redakcja malydziennik

Sztuczne macice już są. Na razie tylko dla… Wielki sukces, ale i zagrożenie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....