POLITYKA

Trwa bitwa o dusze w Urugwaju! Politycy przeprowadzają zamach na rodzinę

Południowoamerykański kraj próbuje zmienić program edukacji seksualnej w szkołach, a razem z nim wzywa do zmiany "ról płciowych".

„Państwo nie może stawiać się na miejscu rodziców i wymuszać na dzieciach wychowanie nieuznane za właściwe przez ich rodziny” – podkreślił arcybiskup Montevideo, stolicy Urugwaju, w odpowiedzi na nowy program edukacji seksualnej, jaki władze zamierzają wprowadzić do szkół podstawowych. Projekt budzi wiele kontrowersji, ponieważ m.in. wzywa do zmiany „ról płciowych”, widząc je jako „konstrukt społeczny”, który „może zostać zmodyfikowany”. Przeciw podobnym rozwiązaniom protestują rodzice. Kard. Daniel Sturla wskazał, iż próba wprowadzenia tego programu pomimo sprzeciwu obywateli przypomina raczej działalność państwa totalitarnego niż demokratycznego.

 

Kościół odpowiada na tę sytuację, proponując również własny projekt edukacyjny nazwany „Nauczyć się kochać”. 21 sierpnia zostanie on opublikowany na stronie internetowej archidiecezji Montevideo (www.icm.org.uy) i będzie można go używać za darmo. Program z elementami multimedialnymi przygotowano przy pomocy specjalistów z dziedzin psychologii, pedagogiki czy medycyny. Cztery główne moduły tematyczne to: antropologiczny, anatomiczno-fizjologiczny, psychoafektywny i związany z wartościami oraz socjologiczny.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Nie wierzysz w czyściec? TO BŁĄD! ZOBACZ JAK TAM … JEST!

Szokująca tajemnica chińskiego wojska! KONIECZNIE ZOBACZ

Redakcja malydziennik

Dobra zmiana: kolejna inwestycja i nowe miejsca pracy w…

Redakcja malydziennik
Ładuję....