ARCHIWUM

Trump zrobi wszystko, by pomóc odzyskać Tupolewa!

Dużo słyszałem o tym, że Polacy mają problem z odzyskaniem wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskiemu rządowi w tej sprawie – czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie", która cytuje prezydenta elekta USA Donalda Trumpa.

W przedwyborczym wywiadzie we wrześniu br., który został nagrany podczas Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago, Donald Trump zadeklarował, że będzie blisko współpracował z Polską i pomoże polskim władzom sprowadzić do kraju wrak rządowego samolotu Tu-154M, w którego katastrofie sześć lat temu zginęło 96 osób, w tym para prezydencka oraz wybitni politycy i wysokiej rangi wojskowi.

 

"Jako prezydent bez wątpienia zabiorę głos w tej sprawie. Dużo słyszałem, że z jakichś przyczyn polskiemu rządowi do tej pory nie udało się sprowadzić do kraju wraku samolotu. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskim władzom" – zadeklarował Trump w rozmowie z dziennikarzami TVP Polonia.
Jednocześnie Donald Trump oświadczył, że zamierza zacieśnić współpracę w ramach NATO, a Polska jest jednym z poważniejszych sojuszników, gdyż spełnia wszystkie warunki stawiane przez organizację. "USA będą nadal współpracowały z NATO i broniły Polski" – podkreślił.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie szczepisz, rząd zabierze świadczenia

Redakcja malydziennik

Polska otrzyma gigantyczne pieniądze od Kulczyka? Nawet bez odsetek to blisko…

Redakcja malydziennik

Matka Boża: „Powrót Jezusa w chwale jest bardzo bliski”; „Kościołowi grozi wielka schizma”

Redakcja malydziennik
Ładuję....