ARCHIWUM

Trump zostanie w Polsce dłużej! Czy przybędzie razem z małżonką?

Osobiste spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza – tak ma wyglądać wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Według szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego Trump ma być w Polsce późnym wieczorem 5 lipca.

Na briefingu prasowym po spotkaniu szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Peterem Szijjarto w Warszawie, Waszczykowski był pytany o szczegóły wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

 

"Ta wizyta jest dopiero przygotowywana" – oświadczył Waszczykowski. "Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, że prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program będzie odbywał się 6 lipca, do wczesnych godzin popołudniowych" – mówił szef MSZ.

 

Poinformował, że w ramach wizyty, planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą. "Na pewno (będą) osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja – jak się spodziewamy – sekretarzy obrony, być może sekretarzy stanów, być może szefa agencji bezpieczeństwa, to będzie wtedy spotkanie w szerszym formacie" – podkreślił.

 

"W następnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza" – zaznaczył Waszczykowski. Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski. "Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona" – dodał. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Litwa idzie na wojnę z Polską? Nie chcą u siebie kształcić … polonistów!

Redakcja malydziennik

Polska powstrzyma rozpędzoną laickość Francji! Zobacz, co zaproponowała Premier Szydło ws. pomnika

Redakcja malydziennik

Były dyrektor CIA: Kreml "bezczelnie" mieszał się w wybory w USA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....