POLITYKA

Trump zapowiada wojnę? „Problem Korei Północnej zostanie rozwiązany”

Prezydent USA Donald Trump, który w piątek przybył na Sycylię, by wziąć udział w szczycie G7, oświadczył, że Korea Północna stanowi "poważny problem", ale zapewnił premiera Japonii Shinzo Abego, że w przyszłości zostanie on rozwiązany.

"To duży problem, to problem na skalę światową i w pewnym momencie zostanie rozwiązany. Możecie na to liczyć " – powiedział amerykański prezydent podczas spotkania z Abem przed rozpoczęciem szczytu w Taorminie. 

 

Korea Północna kontynuuje program jądrowy i próby rakietowe mimo zakazujących tego rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i międzynarodowych sankcji. Władze w Pjongjangu zapowiadają też budowę międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM), która byłaby zdolna dosięgnąć terytorium USA i przenosić głowicę nuklearną.

 

Rosnące zagrożenie ze strony komunistycznej dyktatury uważane jest za jedno z głównych wyzwań dla Trumpa w dziedzinie bezpieczeństwa – zauważa Reuters. Trump w przeszłości deklarował, że powstrzyma Koreę Płn. przed wyprodukowaniem rakiety ICBM; zdaniem ekspertów Pjongjang może tego dokonać przed 2020 rokiem.

 

Dwudniowy szczyt G7, grupy najbardziej wpływowych państw świata, rozpoczął się w piątek i potrwa do soboty.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Dlaczego Niemcy chcą Europy dwóch prędkości? Kaczyński odpowiada bardzo trzeźwo. To jednak mistrz analizy!

Rocznik 2003/2004 będzie w szkole do wieczora. Wszystko dlatego że…

Redakcja malydziennik

OTO HISTORYCZNY MOMENT DLA POLSKI! Oficjalne przybycie wojsk NATO! Prezydent: Na to czekali Polacy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....