ARCHIWUM

Trump spotka się z Putinem w … Reykjaviku

Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump planuje wybrać się ze swoją pierwszą zagraniczną wizytą do Europy, aby spotkać się w Reykjaviku z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem – poinformował w niedzielę brytyjski "Sunday Times".

Spotkanie przywódców w stolicy Islandii byłoby zorganizowane na wzór podobnych rozmów między prezydentami USA i Rosji, Ronaldem Reaganem i Michaiłem Gorbaczowem, w 1986 roku.

 

Według "Sunday Timesa" informację o planowanym spotkaniu przekazał brytyjskim dyplomatom zespół współpracowników Trumpa ds. objęcia władzy w Białym Domu po planowanej na 20 stycznia inauguracji. Rozmowy miałyby odbyć się w pierwszych tygodniach urzędowania nowego prezydenta.

 

Doniesieniom gazety zaprzeczył sekretarz prasowy Trumpa Sean Spicer, który na Twitterze napisał, że "to nie jest prawda, te doniesienia są w 100 proc. błędne".

 

W sobotę prezydent elekt USA mówił, że byłby gotów w przyszłości rozważyć zniesienie sankcji wobec Rosji, jeśli rząd w Moskwie aktywnie wesprze Stany Zjednoczone w walce z terroryzmem. Jednocześnie wyraził chęć spotkania się z rosyjskim prezydentem. "Rozumiem, że (rosyjskie władze – PAP)chcą się ze mną spotkać i czuję się z tym absolutnie w porządku" – mówił.

 

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Poznaj opis męczeństwa POTĘŻNEGO patrona Polski! "A jeden z nich porwawszy z łodzi wiosło przystąpił bliżej do biskupa i…"

Redakcja malydziennik

O tej porze roku nikt się tego nie spodziewał! A może… spełnia się biblijne proroctwo!

Redakcja malydziennik

Norwegia zaatakowana. Ślady prowadzą do…

Redakcja malydziennik
Ładuję....