POLITYKA

Trump się nie mylił: Szwedzi mają dość poprawności politycznej i głosują przeciw uchodźcom. Antyemigrancka partia plasuje się tuż za liderem

A jest to notowanie bardzo ważne, bo już w przyszłym roku Szwedzi wybiorą nowe władze. Media podają procenty poparcia dla partii w blokach, jednak wcale nie oznacza to, że przeciwnicy szalonej emigracji do Szwecji nie będą mieli nic do powiedzenia.

Obecnie rządząca partia Socjaldemokratów może liczyć na 31,1% i umacnia się. Na drugiej lokacie są Szwedzccy Demokraci z 18,4% i wykazuje podobna tendencję. Podium zamyka Partia Centrum z 11,3%. Czteroprocentowy próg wyborczy przekroczy także Lewica (6,3%), Partia Liberalna (5%), Umiarkowana Partia Koalicyjna (4,7%) i Zieloni (4,5%). Zieloni razem z socjaldemokratami sprawują obecnie władzę.

 

Sondaż wykazuje się wysokim prawdopodobieństwem – przeprowadzony jest na próbie 9.000 osób, dwa razy do roku – poprzednie notowanie pochodziło z listopada.

 

Taki rozkład głosów oznacza, że obecna koalicja rządowa może stracić większość, tym bardziej, że Zieloni balansują tuż na progiem. Nie jest jednak pewne, kto przejmie władzę – Umiarkowana Partia Koalicyjna otworzyła ostatnio możliwość współpracy z wykluczaną do tej pory partią Szwedzkich Demokratów.

Źródło: thelocal.se

Komentarze

Zobacz także

Zobacz ile zarobiliśmy dzięki wyrzuceniu z Polski hazardu bez podatków!

Redakcja malydziennik

Polska powinna uznać Jerozolimę za stolicę Izraela. Mocny apel!

Redakcja malydziennik

Premier Szydło: program rządu PiS, to program napisany przez Polaków. Polska wreszcie może czuć się bezpiecznie

Redakcja malydziennik
Ładuję....