ARCHIWUM

Trump nie ma zamiaru kończyć wojny! Właśnie we wrześniu zrzucono rekordową ilość … bomb!

W samym tylko wrześniu wojsko Stanów Zjednoczonych zrzuciło na terenie Afganistanu 751 bomb. Jak podaje Dowództwo Sił Powietrznych USA, biorąc pod uwagę siedem ostatnich lat, jest to rekordowy miesiąc!

Jest to również, aż 50% wzrost nalotów w stosunku do poprzedniego miesiąca. Według komentatorów liczby potwierdzają opinię, że prezydent Donald Trump prowadzi wobec islamskich ekstremistów strategię aktywnego zwalczania. Do tej pory, rekordowym miesiącem był sierpień 2012 roku, kiedy liczba bomb zrzuconych na Afganistan osiągnęła 589. W samym 2017 roku od stycznia do września, na Afganistan spadło 3838 pocisków. Jest to ponad dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.

 

W raporcie sporządzonym przez amerykańskie siły powietrzne można przeczytać, że „wzrost ten można przypisać strategii prezydenta, aby aktywniej zwalczać grupy ekstremistyczne, które zagrażają stabilności i bezpieczeństwu ludności Afganistanu”.

 

Dane dotyczą jedynie ataków lotniczych wykonywanych przez statki powietrzne działające pod dowództwem Combined Forces Air Component Commander, co oznacza, że rzeczywista liczba nalotów i użytych w nich bomb, może być znacznie większa.

 

WIĘCEJ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Niemcy przekraczają pewną granicę: ROZWODNICY dopuszczeni do komunii, póki co w "skrajnych przypadkach"

Redakcja malydziennik

Kolejne absurdy Unii. Na stanowiskach kierowniczych 40 proc. mają stanowić kobiety i osoby LGBT

Redakcja malydziennik

Ponad połowa aresztowanych protestujących przeciw Trumpowi w ogóle nie głosowała

Redakcja malydziennik
Ładuję....