POLITYKA

Trump dogada się z Putinem? Ma mu sprzedać Ukrainę w zamian za…

Stephen Blank, ekspert think tanku American Foreign Policy Council z Waszyngtonu ostrzega, że Donald Trump jest namawiany przez Moskwę do zawarcia ugody. W zamian za swobodę działań na Ukrainie Putin ma mu proponować nie mieszkanie się w sprawy USA związane z obaleniem reżimu w Wenezueli.

Ostatnie wydarzenia mogą świadczyć o tym, że obie strony są żywo zainteresowane zawarciem tej ugody. Z informacji przekazanych na Twitterze przez samego Trumpa rosyjscy doradcy opuścili niedawno Wenezuelę. Putin odmówił natomiast sprzedaży rakiet skonfliktowanemu ze Stanami Zjednoczonymi Iranowi.

Czytaj także: To dzieje się w cywilizowanych krajach. Na ulicy mijasz NIEWOLNIKÓW i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy

Pełna realizacja tej umowy może być jednak utrudniona ze względu na ustawę przedłożoną w Kongresie USA. Projekt przygotowany przez Izbę Reprezentantów ma gwarantować wsparcie Ukrainie w obronie jej suwerenności i integralności terytorialnej.

Chociaż ugoda na linii Waszyngton-Moskwa jest nieformalna, przyjęcie ustawy przez Kongres będzie godzić w interesy Rosji. W przypadku kolejnych aneksji ze strony Putina, USA będą musiały powiem interweniować.

Bez wątpienia przed światowymi liderami pojawiło się teraz bardzo ważne zadanie. Wszak pamiętamy dobrze z historii, jak skończyła się pobłażliwość Zachodu wobec jednego z państw o ekspansywnych ambicjach. W celu zachowania międzynarodowej równowagi sił nie może być teraz chwili na jakiekolwiek wahania i politykę ustępstw.

Komentarze

Zobacz także

Czy amerykańscy prawnicy pomogą Polsce uzyskać odszkodowanie od Niemiec za II WŚ?

Redakcja malydziennik

Heretycy czy bracia? Jak katolik ma celebrować 500 -lecie Reformacji?

Redakcja malydziennik

Piękne słowa Macierewicza: „Polska była jedynym narodem, który nigdy nie kolaborował ani z sowieckim, ani z niemieckim zaborcą”!

Ładuję....