ARCHIWUM

Trump – czas decyzji

Przedstawiany podczas kampanii w krzywym zwierciadle 45. prezydent USA, ciepło wypowiadał się zarówno o katolikach, jak i Polakach. Jaki jest jego prawdziwy stosunek do świata dowiemy się z jego pierwszych decyzji.

Kampanijny wizerunek Donalda Trumpa był tak samo manipulowany przez mainstreamowe media jak wizerunek Jarosława Kaczyńskiego przed wyborami w Polsce. Dlatego opinii publicznej umknęły te wypowiedzi, które były bardzo życzliwe dla amerykańskiej Polonii oraz pełne szacunku wobec katolików, którzy należą do elit tego kraju, a wobec których administracja Baracka Obamy żywiła ostentacyjną niechęć.

 

Jednak prawdziwym sprawdzianem dla obecnego prezydenta okażą się pierwsze decyzje podejmowane przez jego otoczenie. A kim otacza się Trump? Numerem jeden czyli wiceprezydentem jest Michael Richard Pence, były gubernator Indiany.

 

Pence był przedstawiany jako katolik, ale to nie do końca prawda. Jest on katolikiem ekumenicznym, któremu bardzo blisko do zielonoświątkowców. Wiceprezydent jest gorącym przeciwnikiem aborcji, praw dla LGBT i organizacji typu Planet Parenthood. Jego rodzina pochodzi z Irlandii. W młodości był ministrantem. Jest zwolennikiem silnego sojuszu chrześcijan z Żydami.

 

Inną ważną postacią z otoczenia prezydenta jest Kellyanne Conway – szefowa kampanii wyborczej. To była komentatorka wielu mediów, prawniczka, dobrze wykształcona profesjonalistka, która zjadła zęby na polityce, współpracując między innymi z Newtem Gigrichem, legendą republikanów w USA. Prywatnie jest żonata z prawnikiem. Mają czwórkę dzieci. Mieszkają w New Jersey.

 

Pewnie niebawem poznamy bliżej doradców prezydenta. Jego pierwsze plany, pierwsze wizyty zagraniczne, pierwsze wypowiedzi. Dla nas nie są najważniejsze wizy, czy to czy nas lubi, czy nie. Kluczowe kwestie dotyczą dalszego zaangażowania USA w NATO, kwestia uznania suwerenności Ukrainy czy polityki wobec Bliskiego Wschodu.

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Jeśli modlisz się w taki sposób, modlisz się o własne potępienie! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Wstrząsające wyznania córki gen. Potasińskiego. „Tata wrócił w workach na śmieci. Od razu widać, że niektóre szczątki są kobiece”

Redakcja malydziennik

W Manchesterze pojmano podejrzanego o terroryzm! Mężczyzna ma…

Redakcja malydziennik
Ładuję....