POLITYKA

Trump chwali … Putina: zawsze wiedziałem, że jest inteligentny

Prezydent elekt USA Donald Trump pochwalił w piątek na Twitterze przywódcę Rosji Władimira Putina za "opóźnienie", odnosząc się najpewniej do decyzji Rosji, by nie wprowadzać retorsji za wydalenie z USA 35 rosyjskich dyplomatów. Putin jest inteligentny – napisał.

"Znakomity ruch w sprawie opóźnienia (przez W. Putina) – zawsze wiedziałem, że on jest bardzo inteligentny!" – głosi wpis Donalda Trumpa.

 

W czwartek administracja prezydenta Baracka Obamy ogłosiła nałożenie sankcji na Rosję, w ramach których z USA wydalonych zostanie 35 rosyjskich dyplomatów.

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, według których Kreml miał odpowiedzieć retorsjami na wprowadzenie nowych sankcji, Putin oznajmił w piątek, że Rosja nie wydali amerykańskich dyplomatów, i dodał, że "dalsze kroki w sprawie odbudowy rosyjsko-amerykańskich stosunków będą podejmowane po wzięciu pod uwagę polityki, jaką będzie prowadzić administracja prezydenta Donalda Trumpa". (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Trump się nie mylił: Szwedzi mają dość poprawności politycznej i głosują przeciw uchodźcom. Antyemigrancka partia plasuje się tuż za liderem

Redakcja malydziennik

Franciszek MASAKRUJE "wolną" Europę: "Niestety często odnosi się wrażenie, że istnieje…

Nie było prowokatorów, więc manifestacje szły spokojnie. Sukces władzy i organizatorów

Redakcja malydziennik
Ładuję....