POLITYKA

Trump będzie prowadził sceptyczną politykę wobec Rosji

Wbrew pewnym stereotypom, mitom i atakom na Donalda Trumpa, polityka nowej administracji Białego Domu oraz Kongresu – będzie polityką sceptyczną wobec Rosji, a więc realistyczną – mówi w rozmowie z PAP wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS).

"W tej chwili Republikanie mają większość w Izbie Reprezentantów i w Senacie, większość w Kongresie. Szereg liderów Republikanów to ludzie bardzo krytycznie patrzący na Moskwę. Kongres w USA ma olbrzymią rolę, jeśli chodzi o politykę zagraniczną tego największego mocarstwa świata. W związku z tym jestem przekonany, że wbrew pewnym stereotypom, mitom i atakom na Donalda Trumpa polityka nowej administracji Białego Domu, polityka amerykańska – w tym Kongresu – będzie polityką sceptyczną wobec Rosji, a więc realistyczną" – powiedział.

 

Czarnecki przypomniał, że Donald Trump był pierwszym od wielu lat kandydatem na prezydenta USA, który w trakcie kampanii spotkał się z Kongresem Polonii Amerykańskiej i obiecał zniesienie wiz. Takiego gestu – jak dodał – nie wykonała jego konkurentka w wyborach Hillary Clinton. Zdaniem wiceprzewodniczącego PE Trump rozumie, że Polacy są ważną wspólnotą w Ameryce, a Polska – "ważnym krajem w Europie i liderem regionu".

 

Dodał, że apele Trumpa o to, żeby europejscy członkowie NATO wydawali więcej na obronność były rzeczą "generalnie słuszną". "Przypomnę, że parę miesięcy po tym apelu kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała zwiększenie budżetu Republiki Federalnej Niemiec na obronność. Myślę, że jeśli chodzi o NATO, to żadnej rewolucji nie będzie" – ocenił. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

MILLER UWAŻA, że Polacy są niedojrzali. Chodzi o „homoseksualne małżeństwa”

Adam Gaafar

"Dziadek ma cztery żony". Tak islamiści indoktrynują Szwedów

Redakcja malydziennik

To IM śni się Smoleńsk po nocach. I jeszcze długo będzie się śnił!

Redakcja malydziennik
Ładuję....