POLITYKA

Trudeau musi zgrzytać zębami! Quebec właśnie przegłosował dyskryminujące dla islamu prawo

Kanadyjska prowincja Quebec wprowadziła zakaz noszenia muzułmankom zasłon, uniemożliwiających rozpoznanie ich twarzy. Lokalny parlament przyjął ustawę zakazującą zakrywania twarzy przez osoby zatrudnione w służbach publicznych oraz przez klientów korzystających z usług tych służb.

Chodzi o pracujące w instytucjach publicznych, także w szkołach i szpitalach muzułmanki, które dotychczas nosiły nikab (woal odsłaniający tylko oczy) lub burkę (zasłaniającą całą postać z wyjątkiem oczu). Teraz będą musiały zrezygnować z tych zasłon na rzecz chusty.

 

Ponadto muzułmańskie klientki instytucji publicznych w Quebecu nie będą obsługiwane, jeśli będą miały zasłoniętą twarz. Będzie można, co prawda, poprosić o uczynienie wyjątku, ale nie będzie on przysługiwał, jeśli na przeszkodzie staną względy bezpieczeństwa, możliwość komunikacji lub identyfikacji danej osoby.

 

Nową ustawę uchwaliło – większością głosów 66 do 51 – Zgromadzenie Narodowe Quebecu, jednoizbowy parlament prowincji.

 

Ustawa, autorstwa Partii Liberalnej Quebec a przegłosowana przy poparciu Partii Quebeckiej i Koalicji na Rzecz Przyszłości Quebec’u, wywołała już protesty zarówno w kręgach obrońców praw człowieka jak i wyznawców islamu w prowincji Quebec.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Szczyt egocentryzmu czy jaja z… wesela. Ona poślubiła samą siebie!

Redakcja malydziennik

"No właśnie dlatego do Ciebie dzwoniłem. Załatwiłem piątkę (…) Masz to już na 100 proc. (..) To podzieliłbyś się ze mną, bo mam problem jak cholera”. Pinior łapówkarz?

Redakcja malydziennik

Szatan je OPĘTAŁ. Feministki zaatakowały nożem wolontariusza Fundacji Pro – Prawo do życia

Ładuję....