RELIGIA

TRIUMF ORTODOKSJI!!! Ksiądz suspendowany za odmowę udzielania Komunii rozwodnikom przywrócony do posługi! A i biskup wrócił do ortodoksji!

To niewątpliwie wielki triumf prawdy. Kolumbijski kapłan suspendowany przez swojego biskupa za odmowę udzielania Komunii rozwodnikom w ponownych związkach został przywrócony do posługi. A wiele wskazuje na to, że jego biskup także zmienił poglądy w tej kluczowej sprawie.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o tym, że ks. Luis Carlos Uribe Medina został suspendowany za wygłoszenie kazania,. w którym podkreślał, że „nie udzieli komunii cudzołożnikom, nawet jeśli będzie mu to nakazywał papież Franciszek”. Miejscowy biskup Rigoberto Corredor Bermúdez zareagował na to kazanie błyskawicznie i suspendował kapłana za „publiczne i prywatne odrzucanie doktrynalnego i duszpasterskiego nauczania Papieża Franciszka dotyczącego małżeństwa i Eucharystii”. 

 

Jednak po „braterskiej rozmowie” i spotkaniu kapłan został przywrócony do swoich kapłańskich powinności, z dniem 31 stycznia 2017 roku. Kapłan podkreślił, że pozostaje w pełnej jedności z biskupem i papieżem Franciszkiem i zachowuje pełne posłuszeństwo Tradycji Kościoła. On zatem poglądów nie zmienił. Wiele wskazuje natomiast na to, że jego biskup – tak przynajmniej twierdzą dziennikarze portalu Secretum Meum Mihi – odrzucił liberalną interpretację „Amoris laetitia” i uznał za dopuszczalne interpretowanie jej w duchu całej, niepodzielonej Tradycji Kościoła. 

 

Jak donoszą kolumbijskie media biskup miał, po rozmowie z kapłanem, a także poważnym przemyśleniu sprawy, zakazać udzielania komunii świętej osobom rozwiedzionym w ponownych związkach, o ile nie żyją one we wstrzemięźliwości. Na razie nie ma jednak na to oficjalnych dowodów. Nie istnieje żaden dokument, który potwierdzałby taką zmianę.

Źródło: OnePeterFive/LifeSiteNews

Komentarze

Zobacz także

Bunt, prezerwatywy i papieska komisja. Skandal w Zakonie Kawalerów Maltańskich

Redakcja malydziennik

Nie bądź przeciętny! POSŁUCHAJ kolejnego odcinka Rekolekcji Wielkopostnych

Pierwszy amerykański męczennik będzie BEATYFIKOWANY! Poznaj datę uroczystości…

Ładuję....