POLITYKA

Transseksualiści nie będą mogli służyć w tej armii! Regulacje Baracka Obamy odrzucone!

Donald Trump przywrócił godność amerykańskiej armii! Prezydent USA zapowiedział, że osoby transpłciowe nie będą mogły służyć w armii Stanów Zjednoczonych "w jakimkolwiek charakterze". Trump ujawnił, że decyzja została podjęta po rozmowach z generałami oraz ekspertami wojskowymi. Unieważniona została decyzja sekretarza obrony USA Ashtona Cartera, który w czasie rządów Baracka Obamy zezwolił osobom transpłciowym służyć w armii USA.

Za kadencji Baracka Obamy, minister obrony Ash Carter poinformował, że osoby transpłciowe, służące w wojsku mogą się ujawnić. Wydał również dyspozycję by wojsko zmieniło przepisy, tak by umożliwić rekrutację osób transpłciowych.

Obecny minister obrony Jim Mattis zabrał głos w sprawie tych regulacji 30 czerwca tego roku. Ogłosił odroczenie obowiązywania regulacji o 6 miesięcy.

W końcu Trump definitywnie zablokował reformę Ash’a Cartera. Swoją decyzję opublikował na Twitterze.
 
Po konsultacji z moimi generałami oraz ekspertami wojskowymi proszę o przyjęcie do wiadomości, że rząd USA nie będzie akceptował ani pozwalał osobom transpłciowym na służbę w armii USA w jakimkolwiek charakterze. Nasze wojsko musi być skoncentrowane na zdecydowanym i przytłaczającym zwycięstwie i nie może być obciążane ogromnymi kosztami medycznymi oraz przerwami w służbie, które spowodowałyby osoby decydujące się na te zmiany" – czytamy na twitterowym koncie prezydenta Trumpa.
 
Wraca normalność.

 

Źródło: wp.pl / twitter.com

Komentarze

Zobacz także

Verhofstadt kolejny raz atakuje Polskę!

Redakcja malydziennik

Co za absurd! Sąd w Olsztynie nie unieważnił wyroku z 1949 r. za ośmieszanie i obrażanie ZSRR

Redakcja malydziennik

Kaczyński zapowiada, że będą wyciągnięte konsekwencje za okupację Sejmu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....