WYDARZENIA

TRAGEDIA w Dakarze! Ludzie tratowali się uciekając ze…

Podczas finałowego meczu ligi Senegalu doszło do bijatyki pomiędzy grupami pseudokibiców na stadionie w Dakarze. Tłum ludzi wpadł w panikę, kibice rzucili się do ucieczki i zaczęli się nawzajem tratować. Zginęło kilka osób, kilkadziesiąt jest rannych.

Na obecną chwilę bilans ofiar to 8 osób zabitych i ponad 40 rannych. Nie ma informacji na temat stanu zdrowia osób przewiezionych do szpitali.

Zamieszki wybuchły na głównym stadionie w Dakarze – stolicy Senegalu. Podczas finałowego meczu ligi piłkarskiej, wybuchła bijatyka pomiędzy pseudokibicami obu drużyn. Interweniowała policja, niestety część normalnych kibiców wpadła w panikę, uciekając ze stadionu zaczęli się tratować. Świadkowe mówią, że część konstrukcji trybun zawaliła się z powodu ciężaru tłumu.

Podczas prowadzonej przez służby zdrowia akcji ratowniczej, wciąż trwały walki pseudokibiców, dlatego policja była zmuszona użyć gazu łzawiącego.

Wymiar sprawiedliwości prowadzi już śledztwo w tej sprawie. Prezydent państwa zapowiedział, że osoby odpowiedzialne za to wydarzenie zostaną ukarane.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

To wcale nie jest rysunek w Paint'cie, ale RZECZYWISTA trasa przelotu!

Redakcja malydziennik

Islamscy imigranci napastują seksualnie dzieci. Liczba napaści może się zwiększać

Redakcja malydziennik

Kpił z życia i śmierci prezydenta. Teraz się tłumaczy

Redakcja malydziennik
Ładuję....