CYWILIZACJA

TRAGEDIA w Dakarze! Ludzie tratowali się uciekając ze…

Podczas finałowego meczu ligi Senegalu doszło do bijatyki pomiędzy grupami pseudokibiców na stadionie w Dakarze. Tłum ludzi wpadł w panikę, kibice rzucili się do ucieczki i zaczęli się nawzajem tratować. Zginęło kilka osób, kilkadziesiąt jest rannych.

Na obecną chwilę bilans ofiar to 8 osób zabitych i ponad 40 rannych. Nie ma informacji na temat stanu zdrowia osób przewiezionych do szpitali.

Zamieszki wybuchły na głównym stadionie w Dakarze – stolicy Senegalu. Podczas finałowego meczu ligi piłkarskiej, wybuchła bijatyka pomiędzy pseudokibicami obu drużyn. Interweniowała policja, niestety część normalnych kibiców wpadła w panikę, uciekając ze stadionu zaczęli się tratować. Świadkowe mówią, że część konstrukcji trybun zawaliła się z powodu ciężaru tłumu.

Podczas prowadzonej przez służby zdrowia akcji ratowniczej, wciąż trwały walki pseudokibiców, dlatego policja była zmuszona użyć gazu łzawiącego.

Wymiar sprawiedliwości prowadzi już śledztwo w tej sprawie. Prezydent państwa zapowiedział, że osoby odpowiedzialne za to wydarzenie zostaną ukarane.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze

Zobacz także

Lewacka dzicz nie dopuściła do wykładu konserwatywnego dziennikarza!

Pocałunek leczy rany! Naukowcy już wiedzą, dlaczego tak się dzieje

Redakcja malydziennik

PILNE! Strzelanina we Francji. Ciężko zraniono…

Adam Gaafar
Ładuję....