RELIGIA

Totalne ZEZWIERZĘCENIE! Muzułmanie mordują nawet tych, którzy próbują im pomagać!

Nieznani sprawcy zamordowali w Afganistanie trzech miejscowych pracowników kościelnej organizacji charytatywnej z USA Catholic Relief Services. Należy ona do sieci Caritas Internationalis i została założona przez biskupów amerykańskich w 1943 r., początkowo w celu udzielania pomocy ludności Europy po II wojnie światowej. Do ataku doszło w odległości ok. 20 km od miasta Firuzkoh, stolicy prowincji Ghor. Napastnicy podjechali do ofiar na motorze i uciekli natychmiast po zajściu.

 

Spośród pięciu zaatakowanych osób trzy zginęły na miejscu, a dwie zostały ranne. W regionie działalność swą prowadzą zarówno bojówki talibów, jak i komórki tzw. Państwa Islamskiego. Na razie jednak żadna z tych grup terrorystycznych nie przyznała się do ataku. Catholic Relief Services pomaga tam w rozwoju systemu edukacji oraz przeprowadziła projekty związane z dostarczeniem wody na niektóre tereny właśnie w prowincji Ghor.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Czy to będzie HIT? Twórca "Madagaskaru" tworzy film o Guadelupe!

Redakcja malydziennik

Dziś mamy znaki końca świata! Oto one…

Redakcja malydziennik

Francuzi mogą tylko się opamiętać: in-vitro będzie dostępne dla samotnych i lesbijek. "To świadoma eliminacja ojcostwa w społeczeństwie"

Redakcja malydziennik
Ładuję....