POLITYKA

Tomasz Lis rzucony na kolana! Wyrok sądu go ZMASAKROWAŁ!

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił prośbę Tomasza Lisa, który chciał wznowienia procesu z posłanką PiS Krystyną Pawłowicz (65 l.).Redaktor "Newsweeka" musi przeprosić posłankę za artykuł "Bulterierka prezesa". Okazało się, że do porażki Lisa przyczyniła się bliska mu osoba! Nie zgadniesz kto…

Profesor Krystyna Pawłowicz pozwała Lisa za artykuł, w którym padły pod jej adresem chamskie określenia. Została nazwa między innymi "psem gończym" Jarosława Kaczyńskiego (68 l.). Sąd wydał zaoczny wyrok 14 czerwca, ponieważ dziennikarz ani razu nie pojawił się na sądowej sali.

 

Lis dostał srogą nauczkę od wymiaru sprawiedliwości. Ma zapłacić posłance 40 tys. zł finansowego zadośćuczynienia a także opublikować przeprosiny na łamach tygodnika. Pieniądze zapłacił, ale duma nie pozwoliła mu przeprosić dlatego 7 sierpnia złożył sprzeciw od wyroku. Twierdził, "że nie były mu doręczane prawidłowo przesyłki sądowe, gdyż dorosły domownik, który kwitował odbiór przesyłek, nie wyrażał gotowości przekazania ich adresatowi oraz faktycznie tego nie czynił". Sąd nie podzielił tej argumentacji.

 

"Dokonanie przez Hannę Lis pokwitowania odbioru pism sądowych oznaczało, że podjęła się ona oddania pisma pozwanemu (.) Powołanie się na fakt, że nie uczyniła tego, jest niewystarczające, aby uznać brak winy pozwanego (.) Hanna Lis odebrała na przestrzeni 9 miesięcy pięć przesyłek sądowych. Jeżeli w jego domu przyjęte jest, że to Hanna Lis odbiera zazwyczaj korespondencję, pozwany powinien regularnie interesować się u niej w sprawie korespondencji nadsyłanej do niego (.) Sąd dostrzega niedbalstwo po stronie pozwanego" – czytamy w postanowieniu sądu okręgowego.

 

– Postępowanie jest prawomocnie zakończone. Postanowieniem z dnia 21 września sąd odrzucił wnioski pozwanego oraz odrzucił sprzeciw – informuje sekcja prasowa warszawskiego sądu.

 

Czy Waszym zdaniem ten wyrok nauczy Tomka Lisa kultury i szacunku do innych?

Źródło: Super Express

Komentarze

Zobacz także

Clinton zwiększa przewagę nad Trumpem. NAJNOWSZY SONDAŻ!

Redakcja malydziennik

GUS potwierdza: Polacy handlują na potęgę! Co ciekawsze, coraz lepszym partnerem dla Polski są… Chiny!

Poseł Tarczyński o Joannie Schmidt: "posłanka nadal na klęcząco"!

Redakcja malydziennik
Ładuję....