WYDARZENIA

To zdjęcie wzrusza każdego. Wiesz dlaczego?

Gest wcześniaka tak bardzo wzruszył pielęgniarkę, że postanowiła podzielić się tym z całym światem.

Dziecko ze zdjęcia urodziło się w 26. tygodniu ciąży. Maleńka dziewczynka podczas czynności pielęgnacyjnych wykonała niesamowity gest: „Zmieniałam jej pieluszkę, a ona w tym czasie po prostu trzymała moją rękę. Nie potrafiłam jej zabrać. Musiałam jej na to pozwolić. Dla wcześniaków przecież tak ważny jest dotyk” – opowiadała cytowana przez prasę amerykańska pielęgniarka. Ze względu na ochronę prywatności dziecka i pielęgniarki, prasa nie podaje ani ich nazwisk, ani lokalizacji szpitala. „Wcześniaki są cudem. Mam najlepszą pracę na świecie’ – przekonuje pielęgniarka ze zdjęcia.

 

Standardy szpitalne wymagają, by podczas czynności pielęgnacyjnych wykonywanych przy wcześniakach ze względów higienicznych i zdrowotnych pielęgniarki miały rękawiczki. Niemniej jednak równie istotny jest dla wcześniaka kontakt z ciałem drugiej osoby, Dlatego pielęgniarka na zdjęciu jest bez rękawiczek.

 

Jak przekonują neonatolodzy i psychologowie dziecięcy, przedwcześnie urodzone dzieci bardzo potrzebują bliskiego kontaktu, stąd rodzice zachęcani są do kangurowania wcześniaków. Takie działania owocują w przyszłości. Badania opublikowane w periodyku "Pediatrics" jednoznacznie wskazują, że wcześniaki, w przypadku których zadbano o kontakt skóra do skóry, w późniejszych latach wykazywały mniej agresywnych i nadpobudliwych zachowań.  

Źródło: LifeNews.com

Komentarze

Zobacz także

Kościół pod lupą mediów. Krytykują polskiego papieża Jana Pawła II

Redakcja malydziennik

No proszę. Coraz więcej Polaków uważa, że jest … szczęśliwych. A Ty?

Redakcja malydziennik

Kto zabił Polkę w Egipcie! Przerażający FILM! ZOBACZ!

Ładuję....