POLITYKA

To ZAMACH TERRORYSTYCZNY – ogłosił premier Kanady

Premier Kanady Justin Trudeau oświadczył w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, iż strzelanina w meczecie w Quebecu, w której zginęło co najmniej sześć osób, była zamachem terrorystycznym.

"Potępiamy ten akt terrorystyczny wymierzony w muzułmanów, dokonany w miejscu kultu – czytamy w komunikacie premiera. – Obserwowanie tak bezsensownej przemocy jest bolesne. Różnorodność to nasza siła, a tolerancja religijna to wartość, która nam, Kanadyjczykom, jest droga".

 

"Kanadyjscy muzułmanie są istotną częścią" naszego narodz – oświadczył premier. "W naszych społecznościach, miastach i w naszym kraju nie ma miejsca dla takich bezsensownych aktów" – dodał, zapewniając, że "organy ścigania będą bronić praw Kanadyjczyków i dołożą wszelkich starań, by zatrzymać sprawców tego aktu (terroru) oraz wszystkich aktów nietolerancji".

 

W czasie niedzielnych wieczornych modłów w meczecie w Quebecu trzech napastników otworzyło ogień do modlących się ludzi. Rzecznik policji Pierre Poirier oświadczył, że zatrzymano dwóch podejrzanych. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Liroy miażdży … opozycję! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

No to lewacy mają problem! W USA młodzi i studenci coraz bardziej popierają … Partię Republikańską!

Ten film o Polsce robi prawdziwą furorę za granicą!

Redakcja malydziennik
Ładuję....