WYDARZENIA

To „tworzy toksyczne i śmiertelne społeczne patologie”. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary ostro o…

Katolicy mają obowiązek walczyć z legalizacją eutanazji – powiedział w Kanadzie prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller podczas spotkania z lekarzami, pielęgniarkami i bioetykami w katedrze św. Michała w Toronto.

– Eutanazja nie tylko stanowi zło samo w sobie, ale jej legalizacja tworzy toksyczne i śmiertelne społeczne patologie, które w nieproporcjonalny sposób uderzają w najsłabszych członków społeczeństwa – mówił kard. Müller. 

 

Kardynał wezwał członków Canadian Catholic Bioethics Institute do aktywnego przekonywana Kanadyjczyków do odrzucenia „groźnego błędu prawnego”, jakim jest legalizacja eutanazji, prosił także, by walczyć o zagwarantowanie wolności sumienia dla lekarzy i pielęgniarek, którzy nie chcą uczestniczyć w jej przeprowadzaniu.

 

– Odmowa przeprowadzania eutanazji jest fundamentem wierności samej sztuce medycznej – podkreślił kard. Müller. – Zmuszanie lekarza do udziału, w jakikolwiek sposób do eutanazji, to w istocie zmuszenie go do zdradzenia własnego zawodu, któremu poświęcił życie – mówił prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Jego zdaniem „każde prawo, które zmusza lekarza do działania przeciwko temu, co stanowi najważniejsze prawo pacjenta” jest „niesprawiedliwe”.

 

O. Leo Walsh, bazylianin, wykładowca bioetyki na Assumption University w Windsor, zaznaczył, że przemówienie kard. Müllera było „niezwykle ważne”. Zakonnik dodał także, że choć na razie debata została przegrana przez zwolenników obrony życia, to nie zamierzają się oni poddać. – Nie poddajemy się – mówił. – Będziemy dalej naciskać – dodał.

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

UWAGA, noga z gazu! W Wielki Piątek znów włączą fotoradary

Redakcja malydziennik

Jesteś ofiarą przemocy domowej? Przysługuje Ci urlop

Redakcja malydziennik

Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w aucie. Ona zostawiła i przeżyła prawdziwy HORROR

Redakcja malydziennik
Ładuję....