HISTORIA POLITYKA

To trzeba umieć. Prezydent Gdańska napisała o II WŚ bez słowa „Niemcy”… ZOBACZ!

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zamieściła na Twitterze wpis o wybuchu II wojny światowej. Zdaniem polityk podczas okupacji zaczęły się rodzić postawy, które doprowadziły do przemian demokratycznych w Polsce. Kilka szczegółów we wpisie prezydent wzbudza poważne zastrzeżenia….

Po pierwsze Dulkiewicz wyraźnie „zapomniała”, że koniec niemieckiej okupacji przyniósł okupację sowiecką i nasz kraj na ponad 40 lat znalazł się w okowach komunizmu. Grafika wpisu wyraźnie stylizowana na symbol „Solidarności” sprawia, że nie  wiadomo do końca, co polityk miała na myśli.

Czytaj także: TEGO NIKT się nie spodziewał! MISIEWICZ wychodzi na wolność, ponieważ…

Dulkiewicz słowem nie wspomina również, że to Niemcy wywołali wojnę. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że obecna prezydent Gdańska, która znana jest ze skarżenia się na polski rząd Berlinowi, nie zrobiła tego celowo.

Zastanawia też, dlaczego Dulkiewicz właściwie zamieściła swój wpis pod datą 25 czerwca. Tego dnia nie wypada ani żadna ważna rocznica związana z wybuchem II wojny światowej, ani z przemianami demokratycznymi w PRL.

Reakcje na wpis Dulkiewicz

W odpowiedzi na wpis Dulkiewicz europosłanka PIS Beata Mazurek napisała:

Wiceprezydent Grzelak bezczelnie insynuował Polakom niegodne zachowanie. Dulkiewicz pominęła Niemców jako sprawców II wojny światowej. Ignorancja,głupota, polityczna kalkulacja,serwilizm? 

Europosłanka nawiązuje do niedawnej wypowiedzi zastępcy Dulkiewicz, Piotra Grzelaka, który stwierdził, że II wojna światowa rozpoczęła się od złego słowa, które podzieliło Europę. I to złe słowo miało paść także z ust Polaka – przekonywał wiceprezydent.

Do wpisu odniósł się także publicysta „Do Rzeczy” Marcin Makowski. „Wojna rozpoczęła się w Gdańsku 25 czerwca 1939 r.? A my głupi przez dekady pisaliśmy w podręcznikach 1 września” – napisał z typową dla siebie dozą ironii.

Przeciwko wpisowi Dulkiewicz są tym razem nawet przedstawiciele lewicy. Identyfikujący się jako lewicowie Janusz Chalicki wylicza, że 80 lat temu Niemcy napadły na Polskę, mordowali polskich pocztowców w Gdańsku i napadli na Westerplatte wywołując wojnę.

Źródło: Twitter

Komentarze

Zobacz także

Prokuratura miała sporo pytań do Tuska. Jego przesłuchanie trwało przeszło 9 godzin!

Redakcja malydziennik

Czy to początek APOKALIPSY? Ta sprawa może być podstawą do mordowania dzieci. Zobacz, co prawnicy sądzą o sprawie Charliego Garda!

Winnicki chce ukarania posłanki Scheuring-Wielgusza zakłócenie wykładu o Żołnierzach Wyklętych

Redakcja malydziennik
Ładuję....