CYWILIZACJA

To się nawet futurologom nie śniło! Już niebawem ruszy przemysłowa produkcja dzieci!

To jakiś koszmar. Biotechnolodzy robią wszystko, by zniszczyć rodzinę. Pod szczytnymi hasłami pomocy niepłodnym parom pracują nad sztucznym nasieniem.

Oto paradoks naszych czasów – z jednej strony można zabijać dzieci niemal do końca ciąży, z drugiej naukowcy robią wszystko, by pomóc ludziom w sztucznym poczęciu dzieci. Tworzą także metody, które mogą rozbijać rodzinne normy. Najnowszy pomysł to wyprodukowanie sztucznego nasienia i sztucznych komórek jajowych. 

 

Przemawiając na corocznej konferencji Progress Educational Trust w Londynie, Azim Surani z University of Cambridge’s Gurdon Institute, powiedział, że on i jego koledzy zrobili znaczący krok milowy na drodze do produkcji nasienia z komórek macierzystych  czy komórek skóry w warunkach laboratoryjnych. Surani dodał, że naukowcy są obecnie na półmetku badań, co oznacza, że niebawem – dzięki tej technologii – przynajmniej teoretycznie mężczyźni będą mogli stać się biologicznymi matkami, a kobiety ojcami. 

 

Na przykład, dwóch mężczyzn może potencjalnie mieć dziecko, które będzie genetycznie spokrewnione z oboma mężczyznami. W tym celu komórki skóry jednego zostaną wykorzystane do wytworzenia nasienia, a komórki skóry drugiego do wytworzenia komórki jajowej. Dziecko poczęte z połączenia takich gamet urodzi surogatka, ale zostanie ona wykorzystana wyłącznie jako inkubator. 

 

Zaawansowana technologia prokreacyjna może także umożliwić mężczyznom przeszczepianie macicy. Wówczas będzie on mógł urodzić dziecko przez cesarskie cięcie. Takie rozwiązania już propagują różni bioetycy, m.in. Joseph Fletcher.

 

Surani zakłada, że naukowcom uda się uzyskać plemniki i komórki jajowe z komórek skóry czy komórek macierzystych w ciągu najbliższej dekady. Oznaczać to może także zmiany prawne. Zwolennikom takich eksperymentów będzie bowiem zależało, by nowe możliwości miały swoje odzwierciedlenie w zrewidowanym prawie. Prawie, które już nikogo chronić nie będzie. 

 

 

 

 

L

Źródło: LifeNews.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Oto polski singiel AD 2017. Ma 29 lat, ciągle mieszka z rodzicami i nie myśli o ożenku

"Boimy się o siebie i nasze rodziny" – w Berlinie startuje liberalny meczet. Muzułmanie jednak nie chcą do niego uczęszczać. W piątek było w nim 7 ludzi

Redakcja malydziennik

Cejrowski apeluje: Rodzice do budowania autostrad, inaczej wam się w głowach poprzewraca!

Ładuję....