POLITYKA

TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ! Z tego kraju Socjaldemokraci chcą zrobić TOTALNY ciemnogród!

Szwecja od wielu już lat jest prymusem w lidze państw spętanych przez polityczną poprawność. Widocznie jednak rządzący krajem uznali, że można zrobić coś jeszcze by utwierdzić swoje prowadzenie. Bibliotekarze w Botkyrka koło Sztokholmu usuwają z półek książki, które zawierają treści niezgodne z wielokulturową polityką gminy. Znalazły się wśród nich kultowe powieści Astrid Lindgren.

Szwedzki dziennikarz śledczy Janne Josefsson ujawnił, że gminna biblioteka w Botkyrka w imię chorej poprawności politycznej niszczy książki Astrid Lindgren. „Czy wiecie, że dziś w Szwecji pali się książki?” – zapytał słuchaczy Josefsson w programie wyemitowanym na antenie szwedzkiego radia. 

Dziennikarz publicznie przyznał, że od pracownika biblioteki otrzymał niepokojące informacje o tym, że stare egzemplarze z przygodami Pippi są wyrzucane do śmieci i później palone. 

Gmina skomentowała, że bibliotekarze usuwają starsze wydania książek, w tym „Pippi na Południowym Pacyfiku”, zawierające przestarzałe i obraźliwe zwroty, które mogą być odbierane jako rasistowskie.

Biblioteka wymieniła stare wydanie „Pippi na Południowym Pacyfiku” na to opublikowane w 2015 r., gdzie zwrot „Król Murzynów” zamieniono na „Król Południowego Pacyfiku”.

Jest jeszcze kilka tytułów, które możemy zaproponować Szwedom, skoro słowo murzynek jest dla nich obraźliwe. Może "Król ludzi o ciemniejszej karnacji", "Król mocno opalonych ludzi", "Król ludzi-negatywów"?

Z całej historii można wyciągnąć wniosek, że murzyni nie mogli (nie potrafili) stworzyć jednego z najprostszych systemów władzy, gdzie na czele plemienia/państwa stał król – to dopiero rasistowskie stwierdzenie. 

Źródło: Mały Dziennik / tvp.info

Komentarze

Zobacz także

TO JUŻ KONIEC IMPERIUM MICHNIKA. Katastrofa w Agorze!

Redakcja malydziennik

Kwestia zespołu Downa została w tym kraju ostatecznie rozwiązana! Dane mówią same za siebie

Redakcja malydziennik

Wtopa badaczy: ząb ludzki, który miał zmienić podstawy nauki, okazał się należeć do…

Redakcja malydziennik
Ładuję....