ARCHIWUM

To się dzieje naprawdę! Juncker grozi krajom, które nie chcą przyjmować migrantów

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uzależnił wypłatę krajom UE unijnych funduszy od zgody na rozlokowanie uchodźców, którzy przebywają obecnie w obozach we Włoszech i w Grecji.

Dotychczas to przede wszystkim niemieccy politycy grozili zmniejszeniem pieniędzy z unijnego budżetu. Sam przewodniczący Komisji Europejskiej nie łączył wcześniej wypłaty unijnych funduszy z przyjmowaniem uchodźców. Teraz zmienił ton. 

 

– Solidarność nie jest ulicą jednokierunkową. Ci, którzy chcą korzystać z solidarności, na przykład w formie funduszy spójności, muszą sami wykazać się solidarnością – mówił szef Komisji Europejskiej. Jean-Claude Juncker, zwracając się do Czechów, zagroził też skierowaniem pozwu do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za odmowę realizacji programu o obowiązkowym podziale uchodźców. 

Czechy przyjęły 12 osób, ale niedawno ogłosiły, że rezygnują z relokacji z powodów bezpieczeństwa. Z całej Unii, żadnej osoby z obozów w Grecji i we Włoszech nie przyjęły Polska i Węgry oraz Austria, choć władze w Wiedniu obiecały niedawno udział w programie relokacji. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

"Tu nie chodzi o imigrantów, ale o pokazanie, kto tu rządzi”. Centrum i kolonie…

Redakcja malydziennik

Przerażająca wizja ojca Pio o III WOJNIE ŚWIATOWEJ! Jaki los czeka POLSKĘ?

Adam Gaafar

Już wiadomo, dlaczego Trump wyrzucił szefa FBI: "To był szalony, prawdziwy…"

Redakcja malydziennik
Ładuję....