WYDARZENIA

To się dzieje, gdy jesz TYLKO owoce! Jeśli wierzysz, że człowiek powinien żywić się tylko tym, co spadnie z drzewa, to jesteś w błędzie

Frutarianizm to styl życia opierający się na jedzeniu tylko tych rzeczy, które nie powodują śmierci rośliny. Absurdalność diety opiera się więc na jedzeniu truskawek, ale unikaniu ananasów. To jest niebezpieczne dla zdrowia.

Jest to naprawdę ekstremalna dieta, niezalecana przez wielu dietetyków i żywieniowców. "Frutarianie często mają niskie poziomy witaminy B12, wapnia, witaminy D, jodu, i kwasów tłuszczowych omega-3" – mówi dietetyk Lisa DeFazio, cytowana przez The Independent – "prowadzić to może do anemii, przemęczenia czy osłabienia systemu immunologicznego."

 

Według frutarian jest to jednak sposób życia, a nie tylko dieta. Zakłada jedzenie tylko owoców i warzyw, które spadają z nich, to znaczy nie powodują obumierania rośliny. Oprócz wspomnianego przykładu truskawki i ananasa, zakłada to także niejedzenie marchewek, ale ogórków już tak. Opisana forma jest najbardziej restrykcyjną.

 

Częściej preferowaną formą jest jedzenie tylko owoców i części warzyw, a także nasion i ziaren. Znane osoby na tej diecie to Steve Jobs, szef Apple, według którego miało to napędzać jego kreatywność. Ashton Kutcher, który grał jego postać, aby lepiej wcielić się w legendę, próbował też frutarianizmu. W rezultacie wylądował jednak w szpitalu.

 

"Ograniczanie diety tylko do jednej lub dwóch grup żywności nie jest uważane za zdrowe. I nawet jeśli kochasz owoce, twoje ciało może ich nie kochać tak samo." – podaje Rachel Hosie, publicystka The Independent, która na własnej skórze przetestowała frutarianizm.

Źródło: independent.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Co za akcja! Lekarka przyjechała do szpitala, by urodzić dziecko, ale WYDARZYŁO SIĘ TO

Redakcja malydziennik

UWAGA! Świat zachwycony polską autostradą! Miliony lajków … rozlanej czekolady!

Redakcja malydziennik

Zgroza! Transpłciowa lalka dla dzieci już niebawem w sklepach

Redakcja malydziennik
Ładuję....