WYDARZENIA

To rekord rekordów! ZOBACZ gdzie padnie aż 49 stopni ciepła!

Pogoda w Polsce nie rozpieszcza. Czekają nas legendarne, afrykańskie upały. Temperatura dobije do 35 stopni Celsjusza. Pojawią się gwałtowne burze z gradem. Ale to Hiszpanię czekają piekielne dni – słupki rtęci dobiją do 48-49 st. C.

Pogodowe szaleństwa trwa w Polsce i niemal całej Europie. Wydano właśnie ostrzeżenia dotyczące upałów. Temperatura w całym kraju przekroczy w najbliższych dniach 30 kresek, a wzdłuż zachodniej granicy Polski dobije nawet do 35. kreski. Ale za taką pogodą idą popołudniowe burze.

 

Gwałtowne oberwania chmur spodziewane są w całym kraju. Ostrzeżenia dotyczą Pomorza, Warmii i Mazur, Podlasia, Lubelszczyźny, Podkarpacia, Małopolski,Śląska i Mazowsza. Będą to bardzo krótkie, ale intensywne burze z porywistym wiatrem do 70 – 80 km/h. Lokalnie pojawią się opady gradu. Niestety, w niektórych miejscach burze mogą przyjmować charakter niebezpiecznych, lokalnych nawałnic.

 

 

Temperatura w Polsce jest ekstremalnie wysoka, ale to, co dzieje się w Europie, wręcz przeraża. W południo-zachodniej Hiszpanii i części Portugalii słupki rtęci dobiją do 49 st. C. W Madrycie i Sewilli będzie chłodniej, bo tylko 40 i 43 st. C. Takie są prognozy serwisu AccuWeather na najbliższy weekend.

Z kolei MetOffice podaje inne wskaźniki. We Francji będzie 40 st. C, a w południowej Hiszpanii 48 st. C.

jsk/wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Tylko one przeżyją uderzenie asteroidy! Człowiek jest bez szans

Redakcja malydziennik

KONIECZNIE ZOBACZ! Oto 10 oznak tego, że masz zatruty organizm

Redakcja malydziennik

W Wielkiej Brytanii panika. Przygotowują się na ciężkie dni

Redakcja malydziennik
Ładuję....