RELIGIA

To przechodzi ludzkie pojęcie. Biskup nazwał homoseksualizm „darem od Boga”

Darem od Boga nazwał brazylijski biskup Antônio Carlos Cruz Santos homoseksualizm.

– Jeśli to nie jest wybór, jeśli to nie jest choroba, to z perspektywy wiary może to być jedynie dar – mówił biskup podczas kazania. I dodawał, że może to właśnie nasze uprzedzenia nie pozwalają nam dostrzegać owego daru.

 

– Ewangelia jest par excellenca ewangelią włączania – mówił biskup. – Ewangelia mówi o wąskich drzwiach, ale są to zawsze drzwi otwarte – mówił i przekonywał, że homoseksualista może żyć rozpustnie albo nie, i że to samo dotyczy każdej orientacji.

 

Reakcja na to kazanie najwyraźniej skłoniła jednak biskupa do częściowego wycofania się z jawnie heretyckich słów. Tydzień później biskup podkreślał w oświadczeniu, że pozostaje wierny nauczaniu Kościoła na temat homoseksualizmu, aktów homoseksualnych, a kazanie było skutkiem przeczytania statystyk o samobójstwach wśród homoseksualistów. – Chciałem ratować życie przezwyciężając przesądy, które skłaniają do jego odbierania – mówił.

 

Pytanie tylko, czy powinno się to robić fałszując doktrynę Kościoła i odbierając ludziom prawdziwe nauczanie Jezusa Chrystusa na temat homoseksualizmu? Takie ratowanie ich życia może skazywać na wieczne potępienie.

Źródło: Cruxnow.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Ale MOC! Zobacz NA ŻYWO NIESAMOWITE świadectwo Tima Guénard!

MOCNE! Cała PRAWDA o upadłych duchach!

Redakcja malydziennik

Czy to będą nowi męczennicy? Te prześladowania tylko umacniają naszą wiarę…

Redakcja malydziennik
Ładuję....