CYWILIZACJA

To prawdziwy ekumenizm. Trzy Kościoły działają w celu przywrócenia dachu nad głowami w odbitej od islamistów krainie

Równina została zniszczona, teraz jednak jej mieszkańcy powracają do swoich siedzib. „To odważny krok, który bardzo nas cieszy i zachęca chrześcijan do pozostania w swoich wioskach, we własnym kraju” – mówił bp Mikha Pola Maqdassi.

Kościoły działające na odbitej od ISIS Równiny Niniwy postanowiły wspólnie odbudować tamtejsze chrześcijańskie osady. „Dziś stanowimy Kościół prawdziwie zjednoczony: syryjskoprawosławny, chaldejski i syrokatolicki razem, aby odbudować domy na Równinie Niniwy” – wskazał duchowny pierwszej z wymienionych tu wspólnot, abp Timotheus Mosa al-Szamani.

 

Dlatego podpisano niezwykłe porozumienie w Irbilu. Oprócz ortodoksów, chaldejczyków i katolików z tych terenów w projekt angażuje się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Potrzebna jest rekonstrukcja ok. 12 tysięcy prywatnych mieszkań – wyceniono to działanie na więcej niż 200 mln €. Pomoc ma docierać z całego chrześcijańskiego świata poprzez datki.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Ukrainiec zadźgał Polaka na śmierć! Straż Graniczna schwytała bydlaka!

Redakcja malydziennik

Ksiądz przeszkadza aborcjonistom, bo się modli. Ich naprawdę już opętał szatan!

Redakcja malydziennik

Tragiczny rok 2016. Zamachy terrorystyczne, co kilka dni. Setki ofiar! Wojna islamistów trwa! Przypominamy największe zamachy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....