CYWILIZACJA

To prawdziwy ekumenizm. Trzy Kościoły działają w celu przywrócenia dachu nad głowami w odbitej od islamistów krainie

Równina została zniszczona, teraz jednak jej mieszkańcy powracają do swoich siedzib. „To odważny krok, który bardzo nas cieszy i zachęca chrześcijan do pozostania w swoich wioskach, we własnym kraju” – mówił bp Mikha Pola Maqdassi.

Kościoły działające na odbitej od ISIS Równiny Niniwy postanowiły wspólnie odbudować tamtejsze chrześcijańskie osady. „Dziś stanowimy Kościół prawdziwie zjednoczony: syryjskoprawosławny, chaldejski i syrokatolicki razem, aby odbudować domy na Równinie Niniwy” – wskazał duchowny pierwszej z wymienionych tu wspólnot, abp Timotheus Mosa al-Szamani.

 

Dlatego podpisano niezwykłe porozumienie w Irbilu. Oprócz ortodoksów, chaldejczyków i katolików z tych terenów w projekt angażuje się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Potrzebna jest rekonstrukcja ok. 12 tysięcy prywatnych mieszkań – wyceniono to działanie na więcej niż 200 mln €. Pomoc ma docierać z całego chrześcijańskiego świata poprzez datki.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

BOHATERSKI CZYN! Polak uratował rodzinę z tonącego auta!

Świat ZWARIOWAŁ. Rodzice nie mogą odebrać dziecku smartfona. W Irlandii toczy się proces, na matkę i ojca doniosła własna córka

Kukizowcy chcą, by rolnicy czerpali kasę z uprawy … konopii!

Ładuję....