WYDARZENIA

To prawdziwy ekumenizm. Trzy Kościoły działają w celu przywrócenia dachu nad głowami w odbitej od islamistów krainie

Równina została zniszczona, teraz jednak jej mieszkańcy powracają do swoich siedzib. „To odważny krok, który bardzo nas cieszy i zachęca chrześcijan do pozostania w swoich wioskach, we własnym kraju” – mówił bp Mikha Pola Maqdassi.

Kościoły działające na odbitej od ISIS Równiny Niniwy postanowiły wspólnie odbudować tamtejsze chrześcijańskie osady. „Dziś stanowimy Kościół prawdziwie zjednoczony: syryjskoprawosławny, chaldejski i syrokatolicki razem, aby odbudować domy na Równinie Niniwy” – wskazał duchowny pierwszej z wymienionych tu wspólnot, abp Timotheus Mosa al-Szamani.

 

Dlatego podpisano niezwykłe porozumienie w Irbilu. Oprócz ortodoksów, chaldejczyków i katolików z tych terenów w projekt angażuje się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Potrzebna jest rekonstrukcja ok. 12 tysięcy prywatnych mieszkań – wyceniono to działanie na więcej niż 200 mln €. Pomoc ma docierać z całego chrześcijańskiego świata poprzez datki.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Polacy w coraz większym stopniu chcą likwidacji „wyjątków aborcyjnych”

Redakcja malydziennik

Czy wiesz, że naszemu poczęciu towarzyszą fajerwerki? O rozbłysku światła przy poczęciu i selekcji eugenicznej słów kilka!

Redakcja malydziennik

A jednak! Naukowcy udowodnili, że e-papierosy są mniej szkodliwe niż zwykłe!

Ładuję....