POLITYKA

To prawdziwy cud! Dzieci z takim schorzeniem umierają zaraz po urodzeniu, ale w tym przypadku udało się nawet rozdzielić to nierozłączne rodzeństwo

Jaga i Kalia to prawdziwi szczęściarze. Rodzeństwo urodziło się ze zrośniętymi głowami i według wszelkiej statystyki powinno umrzeć dwa lata temu. Tak jednak się nie stało, a teraz mogą oczekiwać pierwszego spotkania twarzą w twarz.

Minęły już cztery dni od operacji, która miała miejsce w Indiach. Rozdzielono bliźnięta złączone ze sobą głowami. Jedno z nich otworzyło oczy. Dwuletni chłopiec odpowiada na pytania i wykonuje proste polecenia. Jaga wciąż jest podłączony pod respirator, jego brat nadal nie odzyskał świadomości.

Chłopcy urodzili się ze wspólnymi naczyniami krwionośnymi i tkankami mózgu. Operacja, która miała ich rozdzielić trwała 16 godzin. Zabieg prowadzony był przez 30 lekarzy w szpitalu państwowym w Delhi. Była to pierwsza tego typu operacja w Indiach.

 

"Stan obu chłopców jest stabilny, a lekarze są zadowoleni z postępów" – powiedział w rozmowie z BBC profesor Deepak Gupta, który brał udział w operacji. Jaga i Kalia byli rzadkim typem bliźniaków syjamskich – byli złączeni głowami. Taki przypadek zdarza się raz na trzy miliony urodzeń. Połowa z dzieci umiera w ciągu 24 godzin.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Przerażająca relacja z rozmowy matki z dzieckiem uwięzionym w Rakkce: "mamo, tu nic nie ma, nie mamy jedzenia, wody, elektryczności, niczego"

Trump znokautował CNN. DOSŁOWNIE!

Amerykanie murem za dekretem Trampa w sprawie uchodźców!

Ładuję....