ARCHIWUM

To prawdziwy cud! Dzieci z takim schorzeniem umierają zaraz po urodzeniu, ale w tym przypadku udało się nawet rozdzielić to nierozłączne rodzeństwo

Jaga i Kalia to prawdziwi szczęściarze. Rodzeństwo urodziło się ze zrośniętymi głowami i według wszelkiej statystyki powinno umrzeć dwa lata temu. Tak jednak się nie stało, a teraz mogą oczekiwać pierwszego spotkania twarzą w twarz.

Minęły już cztery dni od operacji, która miała miejsce w Indiach. Rozdzielono bliźnięta złączone ze sobą głowami. Jedno z nich otworzyło oczy. Dwuletni chłopiec odpowiada na pytania i wykonuje proste polecenia. Jaga wciąż jest podłączony pod respirator, jego brat nadal nie odzyskał świadomości.

Chłopcy urodzili się ze wspólnymi naczyniami krwionośnymi i tkankami mózgu. Operacja, która miała ich rozdzielić trwała 16 godzin. Zabieg prowadzony był przez 30 lekarzy w szpitalu państwowym w Delhi. Była to pierwsza tego typu operacja w Indiach.

 

"Stan obu chłopców jest stabilny, a lekarze są zadowoleni z postępów" – powiedział w rozmowie z BBC profesor Deepak Gupta, który brał udział w operacji. Jaga i Kalia byli rzadkim typem bliźniaków syjamskich – byli złączeni głowami. Taki przypadek zdarza się raz na trzy miliony urodzeń. Połowa z dzieci umiera w ciągu 24 godzin.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

„To zupełne zaprzeczenie etosu Bożego Narodzenia’”. Nawet w stalinizmie nie zakłócano świąt

Redakcja malydziennik

BYLI OPOZYCJONIŚCIE apelują do ministra by dokonał radykalnej dekomunizacji środowiska naukowego!

Redakcja malydziennik

Tę bombę podłożyło DZIECKO! To cud, że nie eksplodowała

Redakcja malydziennik
Ładuję....