ARCHIWUM

To prawdziwa rewolucja w Kościele. Zaczęła się pięć lat temu!

Nie ma wątpliwości, że na naszych oczach dokonuje się głęboka rewolucja w Kościele. A ta nie dzieje się nigdy bez kryzysu. Jednym z jej istotnych elementów była decyzja sprzed pięciu lat.

Rezygnacja Benedykta XVI zmieniła wiele. Ojciec, który odchodzi na emeryturę to prawdziwa nowość, papież-emeryt to też zmiana radykalna. i obejmuje ona tylko rozumienie papiestwa (a będzie się w tej sprawie działo, oj będzie), ale także wiele zmian wewnątrz Kościoła. Decentralizacja, która dokonuje się na naszych oczach to tylko jeden z elementów zmiany. 

 

I nie oszukujmy się to nie skończy się szybko. Nasze życie będzie się toczyło w ciekawych, ale i niełatwych czasach dla Kościoła. I to się nie skończy na jednym pontyfikacie (chyba, że Pan Jezus przyjdzie i posprząta), ale będzie trwało dziesięciolecia. 

 

Wierzę, że Bóg wszystko prowadzi, że czuwa nad Kościołem i papiestwem, ale mam świadomość nie będzie łatwo i trzeba wiele wierność i Prawdzie i Stolicy Apostolskiej, i osobiście papieżowi. Taka refleksja mnie naszła w pięć lat po tamtym wydarzeniu, którego nadal nie rozumiem i nadal nie jestem w stanie pojąć jego przyczyn.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

To dzieje się na naszych oczach! ROSJA zostanie oddana Niepokalanemu Sercu Maryi 13 maja

Redakcja malydziennik

Boże Narodzenie też trzeba podporządkować islamowi? Przecież to absurd!

Redakcja malydziennik

Szykuje się powtórka z Czarnobyla? W Rosji wybuchł reaktor, a władze…

Adam Gaafar
Ładuję....