ARCHIWUM

TO pomoże w wypełnianiu przykazań – mówił o tym dziś Franciszek

Ojciec Święty będzie dziś uczestniczył w procesji Bożego Ciała, we Włoszech przeniesionego na dzisiejszą niedzielę. W Aniele Pańskim przypomniał, jak ważną kwestią dla chrześcijanina jest Eucharystia, a także o potrzebie pomocy uchodźcom.

Ten, kto spożywa Eucharystię trwa w Jezusie i żyje dla Niego. Przyswoić sobie Jezusa oznacza żyć w Nim, stawać się synem w Synu Bożym – mówił Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Franciszek nawiązał do faktu, że w wielu krajach święto Bożego Ciała zostało przeniesione z czwartku na dzisiejszą niedzielę. Tak jest również we Włoszech.

 

„Jezus mówi: «Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.  […] Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało za życie świata». Chce On powiedzieć, że Ojciec posłał Go na świat jako chleb życia wiecznego i że w tym celu poświęci On siebie, swoje ciało. Rzeczywiście Jezus na krzyżu dał swoje ciało i przelał swoją krew. Ukrzyżowany Syn Człowieczy jest prawdziwym Barankiem Paschalnym, który wyprowadza z niewoli grzechu i wspiera na drodze do ziemi obiecanej. Eucharystia jest sakramentem Jego Ciała wydanego, aby dać życie światu. Jeśli kto spożywa ten pokarm, trwa w Jezusie i żyje dla Niego. Przyjąć Jezusa oznacza być w Nim, stawać się synami w Synu” – powiedział Ojciec Święty.

 

„Ta solidarna obecność Syna Bożego jest wszędzie: w miastach i na wsi, na Północy i na Południu świata, w krajach o tradycji chrześcijańskiej i w krajach pierwszej ewangelizacji. A w Eucharystii daje On siebie jako siła duchowa, aby nam pomóc w wypełnianiu Jego przykazania – abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował – budując wspólnoty gościnne i otwarte na potrzeby wszystkich, zwłaszcza najsłabszych, ubogich i potrzebujących. Karmić się Jezusem Eucharystycznym oznacza także zdać się ufnie na Niego i pozwolić się przez Niego prowadzić. Chodzi o przyjęcie Jezusa w miejsce swojego ja. W ten sposób bezinteresowna miłość otrzymana od Chrystusa w Komunii Eucharystycznej, przez działanie Ducha Świętego, ożywia naszą miłość do Boga, do braci i sióstr, których spotykamy na naszej codziennej drodze. Nakarmieni Ciałem Chrystusa, stajemy się coraz ściślej i konkretniej mistycznym Ciałem Chrystusa” – powiedział Ojciec Święty.

 

Na zakończenie Franciszek zawierzył wiernych wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, aby to Ona pomagała nam odkrywać piękno Eucharystii i Nią się karmić, byśmy żyli dzięki temu w jedności z Bogiem i braćmi.

 

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek przypomniał, że pojutrze z inicjatywy ONZ obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy.

 

„Tegoroczny temat to «Z uchodźcami. Dziś bardziej niż kiedykolwiek musimy stanąć po stronie uchodźców». Oznacza to, że w sposób konkretny powinniśmy się zainteresować kobietami, mężczyznami i dziećmi, którzy uciekają przed konfliktami, przemocą i prześladowaniami. Pamiętajmy także w modlitwie o tych z nich, którzy stracili życie na morzu lub w wyczerpującej podróży drogą lądową. Oby ich dzieje cierpienia i nadziei stały się okazją do braterskiego spotkania i prawdziwego wzajemnego poznania. Osobiste spotkanie z uchodźcami rozwiewa bowiem obawy i wypaczone ideologie, staje się czynnikiem rozwoju w człowieczeństwie, a także skłania nas do otwartości i budowania mostów” – powiedział Franciszek.

 

Papież zapewnił też o swojej bliskości z narodem portugalskim w związku katastrofalnymi pożarami, które pochłaniają lasy w centralnej części kraju. Zginęły już 43 osoby, a 59 odniosło obrażenia. Franciszek poprosił wiernych o modlitwę w tej intencji.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Matrix, czyli jak działa Soros na przykładzie „protestów” w USA

Redakcja malydziennik

To pierwszy taki atak! USA zrzuciły "matkę wszystkich bomb" na bazy ISIS

Redakcja malydziennik

Sędzinie spodobały się spodnie, więc … chciała je ukraść! OTO PRAWDA o sędziach, którzy kariery robili za komuny!

Redakcja malydziennik
Ładuję....