ARCHIWUM

To pierwszy taki apel. Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o szturm modlitewny. "Wygląda jakby ktoś chciał podpalić nasz dom ojczysty"

Nasza ojczyzna jest w trudnej sytuacji, być może komuś zależy, by w Polsce doprowadzić do sytuacji, jak kiedyś w Jugosławii – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk w komunikacie, zamieszczonym w niedzielę na stronnie Radia Maryja. Redemptorysta zaapelował o modlitwę i rozmowę.

"Teraz nasza ojczyzna jest w trudnej sytuacji. Wygląda jakby ktoś chciał podpalić nasz dom ojczysty. W tej sytuacji prosimy wszystkich o modlitwę: starszych, dzieci, zdrowych, młodzież i szczególnie niosących z Chrystusem krzyż cierpienia. Módlmy się, abyśmy nie ulegli manipulacji już nie tylko na intelektach, ale manipulacji emocjami, negatywnymi emocjami. Być może komuś zależy, by u nas w Polsce zrobić Jugosławię, to znaczy sytuację, jak kiedyś przecież w spokojnej i pięknej Jugosławii, w której wywołali tak negatywne – jeden do drugiego – emocje, nienawiść; aż doszło do krwawych zamieszek i do wojny" – napisał o. Rydzyk.

 

Dyrektor Radia Maryja przestrzegał: "przy pomocy specjalistów od manipulacji i manipulujących mediów, a jest ich w Polsce wiele, można doprowadzić do wielkiego nieszczęścia". 

 

"Rozmawiajmy ze sobą z myślą o dobru wspólnym, pokoju i wzajemnym szacunku. Niech w rozmowach naszych będzie siła argumentu. Potrzeba takiej rozmowy, wiele rozmów w naszej ojczyźnie, aby była siła argumentu. Argumentu prawdy, dobra, dalekomyślności, nigdy argumentu siły, krzyku, nienawiści, ulicznych zamieszek. Przyjmujemy w tej intencji komunię świętą, odmawiamy różaniec, podejmijmy post. Każdy, co może, aby opuściły naszą ojczyznę demony nienawiści, zakłamania niepokoju, złej woli" – zaapelował duchowny.

 

W komunikacje o. Rydzyk przytoczył słowa Jana Pawła II wygłoszone podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny 10 czerwca 1979 r. w Krakowie. "Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością – taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym – abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy" – mówił wówczas papież.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Nie wiesz jak być dobrym ojcem? On daje niezwykłą lekcję!

Redakcja malydziennik

PiS nadal liderem sondaży. Rośnie poparcie dla formacji Jarosława Kaczyńskiego

Redakcja malydziennik

Zobacz jak został zmiażdżony Juncker! BEZCENNE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....