RELIGIA

To pieniądze splamione krwią – mówi Franciszek. I apeluje do MAFIOZÓW, żeby…

"Pieniądze mafii splamione są krwią i rodzą niegodziwą władzę "- powiedział w poniedziałek papież Franciszek delegacji włoskiej prokuratury do walki z mafią i terroryzmem. Poparł wysiłki na rzecz walki z przestępczością zorganizowaną i "kulturą śmierci".

Podczas audiencji w Watykanie papież oznajmił, że modli się o to, aby Bóg poruszył "serca mężczyzn i kobiet z różnych mafii po to, by się zatrzymali, by przestali wyrządzać zło, nawrócili się i zmienili swe życie".

 

W wygłoszonym przemówieniu Franciszek oświadczył: "Społeczeństwo trzeba uzdrowić z korupcji, wymuszeń, nielegalnego handlu narkotykami i bronią oraz ludźmi, w tym także zniewolonymi dziećmi". "To są autentyczne plagi społeczne i jednocześnie globalne wyzwania, którym międzynarodowa społeczność musi stawić czoła z determinacją" – dodał papież.

 

Podkreślił, że społeczeństwo pokłada "wielką ufność" w profesjonalizm i doświadczenie prokuratorów walczących z przestępczością zorganizowaną. "Wzywam was do podjęcia wszelkich wysiłków, zwłaszcza w zwalczaniu handlu ludźmi i przemytu migrantów. To są najcięższe przestępstwa, które uderzają w najsłabszych" – zaapelował.

 

Następnie wskazał: "Zjawisko mafii jako wyraz kultury śmierci należy zwalczać. Stoi ono w radykalnej sprzeczności z wiarą i Ewangelią, które zawsze są po stronie życia". "Ci, którzy podążają za Chrystusem, kierują się pokojem, braterstwem, sprawiedliwością, gościnnością i przebaczeniem" – przypomniał Franciszek.

 

"Niech Bóg daje wam zawsze siłę do tego, by iść naprzód, by się nie zniechęcać, lecz kontynuować walkę z korupcją, przemocą, mafią i terroryzmem" – mówił papież do włoskich prokuratorów. Zapewnił ich o swej bliskości i modlitwie za nich.

 

Wyrażając uznanie dla ich pracy, Franciszek powiedział, że jest świadom tego, iż ryzykują życiem i że wraz ze swymi rodzinami stoją przed różnymi niebezpieczeństwami. Wyraził przekonanie, że ich działalność – "trudna i ryzykowna" – jest "niezbędna, by wyzwolić się spod władzy organizacji przestępczych, odpowiedzialnych za przemoc i ucisk, naznaczonych ludzką krwią".

 

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Siostra Łucja z Fatimy prawie świętą!

Redakcja malydziennik

Wielki ingres abp. Jędraszewskiego. "Podejmijcie wraz ze mną trud głoszenia Chrystusa"

Redakcja malydziennik

Wybitny protestancki ewangelizator nazwał akty homoseksualne grzechem. Nie wpuszczą go do Wielkiej Brytanii?

Redakcja malydziennik
Ładuję....