POLITYKA

To pewne na 100% – Donald Trump będzie w Polsce! Znamy OFICJALNĄ datę spotkania z Andrzejem Dudą

6 lipca na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy wizytę w Polsce złoży prezydent USA Donald Trump – poinformował PAP w piątek wieczorem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W piątek wieczorem polskiego czasu Biały Dom potwierdził, że prezydent Trump odwiedzi Polskę przed przypadającym w lipcu w Niemczech szczycie G20. Według nieoficjalnych informacji PAP, prezydent USA najprawdopodobniej złoży wizytę w Warszawie, ale szczegóły są nadal ustalane.

 

"6 lipca prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmowy na ten temat trwały przez ostatnie tygodnie i nabrały przyspieszenia po spotkaniu prezydentów na majowym szczycie NATO" – powiedział PAP Szczerski.

 

Prezydencki minister dodał, że w trakcie wizyty dojdzie do spotkania prezydentów USA i Polski, a także liderów państw Trójmorza, którzy będą uczestniczyć w szczycie w Polsce.

 

"Wizyta potwierdzi nieugięte zaangażowanie USA do współpracy z jednym z naszych najbliższych sojuszników w Europie i podkreśli, że priorytetem administracji jest wzmocnienie wspólnej obrony w ramach NATO" – głosi oświadczenie Białego Domu.

 

Jak podkreślono w oświadczeniu, liderzy przedyskutują szereg bilateralnych i regionalnych kwestii, pogłębiając sojusz, który oparty jest na wspólnych wartościach i wspólnych interesach.

 

"Podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi ważne przemówienie i będzie obecny podczas szczytu państw Trójmorza, aby pokazać nasze silne więzi z Europą Środkową" – czytamy w oświadczeniu.

 

Do Polski przyjechali już agenci Secret Service odpowiadający za bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa – potwierdziło w piątek źródło PAP znające sprawę. Każdej zagranicznej wizycie amerykańskich prezydentów towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Ostatnio było tak na przykład podczas szczytu NATO w Warszawie w 2016 r. (PAP)

 

Elwira Krzyżanowska (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Niemcy zaakceptują aneksję Krymu? Zobacz, co powiedział szef MSZ

Redakcja malydziennik

Kukizowcy chcą zmienić konstytucję! Zobacz co chcą dopisać!

Redakcja malydziennik

Liberalne szwedzkie społeczeństwo nie chce już emigrantów? Jeden z regionów zezwolił na dobór opieki zdrowotnej względem pochodzenia

Ładuję....