ARCHIWUM

To pewne na 100% – Donald Trump będzie w Polsce! Znamy OFICJALNĄ datę spotkania z Andrzejem Dudą

6 lipca na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy wizytę w Polsce złoży prezydent USA Donald Trump – poinformował PAP w piątek wieczorem szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W piątek wieczorem polskiego czasu Biały Dom potwierdził, że prezydent Trump odwiedzi Polskę przed przypadającym w lipcu w Niemczech szczycie G20. Według nieoficjalnych informacji PAP, prezydent USA najprawdopodobniej złoży wizytę w Warszawie, ale szczegóły są nadal ustalane.

 

"6 lipca prezydent USA Donald Trump złoży wizytę w Polsce na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Rozmowy na ten temat trwały przez ostatnie tygodnie i nabrały przyspieszenia po spotkaniu prezydentów na majowym szczycie NATO" – powiedział PAP Szczerski.

 

Prezydencki minister dodał, że w trakcie wizyty dojdzie do spotkania prezydentów USA i Polski, a także liderów państw Trójmorza, którzy będą uczestniczyć w szczycie w Polsce.

 

"Wizyta potwierdzi nieugięte zaangażowanie USA do współpracy z jednym z naszych najbliższych sojuszników w Europie i podkreśli, że priorytetem administracji jest wzmocnienie wspólnej obrony w ramach NATO" – głosi oświadczenie Białego Domu.

 

Jak podkreślono w oświadczeniu, liderzy przedyskutują szereg bilateralnych i regionalnych kwestii, pogłębiając sojusz, który oparty jest na wspólnych wartościach i wspólnych interesach.

 

"Podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi ważne przemówienie i będzie obecny podczas szczytu państw Trójmorza, aby pokazać nasze silne więzi z Europą Środkową" – czytamy w oświadczeniu.

 

Do Polski przyjechali już agenci Secret Service odpowiadający za bezpieczeństwo prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa – potwierdziło w piątek źródło PAP znające sprawę. Każdej zagranicznej wizycie amerykańskich prezydentów towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Ostatnio było tak na przykład podczas szczytu NATO w Warszawie w 2016 r. (PAP)

 

Elwira Krzyżanowska (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Trump przechodzi do ataku. Chce by zbadać rosyjskie powiązania… ROBI SIĘ OSTRO!

Redakcja malydziennik

Jak totalni radzą sobie z kaczystkowskim reżymem? "Inwigilację zaczynają zwykle od 6 rano"

Redakcja malydziennik

Nazizm i komunizm są tak samo zbrodnicze. Zwalczajmy i neonazistów i neokomunistów. Ci ostatni mają władzę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....