CYWILIZACJA

To ostatnie dni spokoju. Od soboty zacznie nadchodzić POGODOWA APOKALIPSA

Dla Polski końcówka października oznaczać będzie znaczne pogorszenie pogody. Do tego stopnia, że IMiGW prognozuje 2. stopień zagrożenia na blisko 30% terytorium naszego kraju.

Przypomnijmy, że 2. stopień zagrożenia w prognozach tworzonych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza przewidywane "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

 

Już dziś Instytut przygotował prognozowane ostrzeżenie 2. stopnia dla województw pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Przyczyną ma być silny wiatr, w porywach nawet do 100 km/h. Także w pozostałych województwach będzie niespokojnie – ostrzeżenie 1. stopnia otrzymały wszystkie województwa oprócz podlaskiego. Oprócz wiatru na południu mogą wystąpić ulewne deszcze.

 

Pogoda będzie nas przygotowywała do tego już od jutra – mieszkańcy południowej Polski mogą spodziewać się intensywnych opadów, a w sobotę Polska centralna, północna, zachodnia i południowa doświadczy wiatrów i ulew.

Źródło: pogodynka.pl

Komentarze

Zobacz także

Dziewczynka o mały włos nie została wciągnięta przez rodzinę islamską. Brytyjczycy właśnie przekazali indoktrynowane dziecko babci

Redakcja malydziennik

Wstrząsające! Czy te dzieciaki nie wiedziały, co robią? Profanacja w gdańskim kościele

Redakcja malydziennik

To prawdziwa plaga! Znowu pobito Polaków!

Ładuję....