WYDARZENIA

To on zamordował prezydenta Gdańska. Kim jest?

nóż

Morderca, który zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na scenie podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 27-letni mieszkaniec miasta Stefan W., skazany wcześniej m.in. za rozboje. Przed kilkoma laty napadł na cztery gdańskie banki.

Policja potwierdziła, że napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Na scenę wszedł bez problemów bo miał identyfikator z napisem „Media”.

Po zaatakowaniu Adamowicza mężczyzna nie uciekał, nie zszedł ze sceny – z uniesionymi rękami, z nożem w jednej, tryumfalnie paradował na scenie.

Chwilę po tym złapał za mikrofon i wykrzyczał na scenie: „Halo! Halo! Nazywam się Stefan Wilmont, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”.

Stefan W. w okresie od 8 maja do 12 czerwca 2013 roku napadł na trzy gdańskie placówki SKOK-ów oraz na bank Crédit Agricole – podały w 2014 lokalne media.

Czekał zawsze na moment, kiedy nie było klientów w placówce, wyciągał broń, terroryzował personel i zabierał pieniądze. W sumie zrabował tak niewiele, bo około 15 tys. złotych.

Podczas procesu 22-letni wówczas Stefan W. przyznał się do winy, ale nie wyraził jednak skruchy. Zeznał, że „chciał mieć pieniądze, których nie potrafił zarobić”, a o tym, jak przeprowadzić napad dowiedział się z filmów.

Został skazany na 5,5 roku więzienia i wyszedł prawdopodobnie w grudniu 2018 roku. Groziła mu kara 15 lat więzienia.

Odsiedział cały wyrok. Na krótko przed opuszczeniem więzienia zachodziło prawdopodobieństwo, że jego stan psychiczny jest zły i przeszedł badanie psychiatryczne. Uznano jednak, że jest w pełni poczytalny.

Źródło: Najwyższy Czas!

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/pilne-nowe-sensacyjne-informacje-w-sprawie-zamachu-na-prezydenta-adamowicz/

Komentarze

Zobacz także

Szokujące ceny za parkowanie przed Biedronką!

Redakcja malydziennik

Antykoncepcja zabija! Gdyby nie pigułki, 23-letnia dziewczyna mogłaby dalej cieszyć się życiem

Niech politycy nie promują aborcji, tylko pomogą potrzebującym! Badania pokazują, że Brytyjczycy… nie chcą aborcji

Ładuję....