POLITYKA

To on odpowiada za masakrę w kościele w Teksasie, w tym śmierć dzieci

Zamachowiec odpowiedzialny za przeprowadzenie ataku na uczestników nabożeństwa zgromadzonych w kościele w Sutherland Springs to 26-letni Devin Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego – poinformowała policji ze stanu Teksas.

Zamachowiec był żonaty. Mieszkał na przedmieściach San Antonio, w New Braunfels. W latach 2009-2013 służył w amerykańskiej armii. Po zwolnieniu ze służby prowadził lekcje studium biblijnego w wakacyjnej szkółce w Kingsville (Teksas).

 

Do kościoła wtargnął w pełnym wyposażeniu bojowym. Albert Gamez Jr z lokalnej policji poinformował amerykańską telewizję CBS o szacowanej liczbie ofiar. – Szczegóły nie są jeszcze do końca jasne, ale z tego co wiem zginęło ok. 27 ludzi, a ponad 20 czy 25 jest rannych – powiedział Gamez.

 

David Keen, lokalny policjant potwierdził, że wśród ofiar są dzieci, m. in. 14-letnia córka pastora. Napastnik zginął po krótkim pościgu. Nie jest jasne, czy został zastrzelony przez policjantów, czy popełnił samobójstwo. 

 

Kondolencja za pośrednictwem Twittera złożył też prezydenta USA Donald Trump, który znajduje się w podróży po krajach Dalekiego Wschodu. "Niech Bóg będzie z mieszkańcami Sutherland Springs w Teksasie. FBI i policja są na miejscu. Śledzę sytuację z Japonii" – napisał Donald Trump.

 

 

May God be w/ the people of Sutherland Springs, Texas. The FBI & law enforcement are on the scene. I am monitoring the situation from Japan.

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 5 listopada 2017

PICTURED: Texas church shooter is identified as Devin Patrick Kelley, a 26-year-old Bible studies teacher https://t.co/dZiGtDsvGP pic.twitter.com/t5kCbPQKxw

— Daily Mail US (@DailyMail) 5 listopada 2017

Źródło: wp.pl, "Daily Mail"

Komentarze

Zobacz także

Wreszcie ktoś spojrzał na biedujących emerytów! PiS chce im dać 500+

Redakcja malydziennik

Petru był ze Schmidt prywatnie. I to nie na Maderze. Lider robi idiotów ze swoich podwładnych

Redakcja malydziennik

MASAKRA na A1. Dwa śmigłowce ratują rannych. Mogą być ofiary śmiertelne. Alert modlitewny!

Redakcja malydziennik
Ładuję....