ARCHIWUM

To o władzy myślą dawni mieszkańcy Grenfell: "nie jesteśmy wściekli, jesteśmy smutni. Jesteśmy rozczarowani. Sfrustrowani, doświadczyliśmy traumy"

Na spotkaniu ministra odpowiedzialnego za sprawy mieszkalnictwa, Aloka Sharma z mieszkańcami na temat pożaru Grenfell padły bardzo gorzkie słowa. Zamieszkałe tam osoby domagają się stabilizacji.

Alok Sharma stanął w ogniu krytyki w trakcie spotkania na temat rozwiązania problemu po pożarze w Grenfell. Było ono częścią spotkania transmitowanego w telewizji. Z pretensjami zgłosiło się dwóch ludzi.

 

"Nie jestem wściekły. Proszę przestać mówić, że ludzie są wściekli, nie jesteśmy. Codziennie płaczemy. Wszyscy ci ludzie" – mówił jeden z uczestników. "Nie jesteśmy wściekli, jesteśmy smutni. Jesteśmy rozczarowani. Sfrustrowani, doświadczyliśmy traumy".

 

Były mieszkaniec Grenfell mówił, że wściekłość ogarnia ludzi, którzy nie kontrolują siebie, np. zabójców, tymczasem mieszkańcy Grenfell są poszkodowanymi. Głównym problemem dla nich jest brak stałego lokum – władze Londynu próbują rozmieszczać poszkodowanych w hotelach i tymczasowym lokum.

 

W pożarze Grenfell zginęło co najmniej 79 osób. Prace strażaków mają przeciągnąć się nawet do przyszłego roku.

Źródło: mirror.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Prokuratura miała sporo pytań do Tuska. Jego przesłuchanie trwało przeszło 9 godzin!

Redakcja malydziennik

Amerykanie doceniają Polskę za to, że przeznacza 2 proc. PKB na obronność!

Redakcja malydziennik

Polska powinna uznać Jerozolimę za stolicę Izraela. Mocny apel!

Redakcja malydziennik
Ładuję....