CYWILIZACJA

To niewiarygodne, ale tak PONIŻANE są chrześcijańskie dzieci w Sudanie przez muzułmanów

Sudan Południowy ogarnięty jest wojną domową. Formą ucieczki jest przekroczenie północnej granicy, gdzie w drugim państwie sudańskim tworzone są obozy dla uchodźców.

Dzieci chrześcijańskich uchodźców w Sudanie otrzymują jedzenie pod warunkiem, że wyrecytują muzułumańskie modlitwy. Północno-sudańskie obozy dla uchodźców pełne są rodzin z Sudanu Południowego uciekających przed wojną domową oraz powszechnym tam głodem, zabójstwami i gwałtami. Wielu uciekinierów żyje także poza obozami. Ci ostatni nie otrzymują od rządu wystarczającej ilości pożywienia, niezależnie od wyznawanej religii, ale – jak podała organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie – chrześcijanie traktowani są wyjątkowo niesprawiedliwie.

 

Ponadto rząd uniemożliwia organizacjom charytatywnym świadczenie doraźnej pomocy na terenie Sudanu. Sam wyznacza miesięczne racje żywnościowe, które kończą się po upływie dwóch tygodni, tak iż rodzinom trudno jest przeżyć.  Część produktów przeznaczonych dla tych rodzin, sprzedawana jest na targowiskach. Na opakowaniach często znajdują się jeszcze symbole europejskich organizacji pomocowych.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

"Usłyszałem hałas zderzenia i cała ulica zaczęła biec krzycząc" – poznaj mrożącą krew w żyłach relację z Barcelony

Redakcja malydziennik

Za jej życia rządziło 3 królów Włoch, 12 prezydentów i 11 papieży. O kim mowa?

Redakcja malydziennik

Ksiądz cudem uszedł z życiem. Napastnik zaatakował, kiedy kapłan odprawiał Mszę

Redakcja malydziennik
Ładuję....