WYDARZENIA

To niewiarygodne, ale Polska przyciąga nie tylko Ukraińców. W tym kraju najwięcej osób chciałoby pracować u nas!

Polska nie tylko podawana jest jako preferowany kraj emigracji zarobkowej, ale jest też realnie wybierana. Nie chodzi tu jednak o Ukrainę, ale o innego naszego sąsiada.

Białorusini, bo o nich mowa, coraz częściej przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Białoruska "La Strada", organizacja zajmująca się pomocą wyjeżdżającym za granicę, podaje, że wśród osób, które wyjeżdżały z Białorusi w celach zarobkowych, Polska jest w czołówce krajów przeznaczenia.

 

Zajmujemy drugie miejsce, zaraza za Rosją. Na wschód wyemigrowało 27% spośród emigrantów zarobkowych, a do Polski 22%. Nastąpiło tu niemal zrównanie od czasu ostatniego badania sprzed 4 lat – wtedy przeszło połowa Białorusinów wyjeżdżała do Rosji, a tylko 8% do Polski.

 

Co ciekawe, Polska jest preferowanym kierunkiem wyjazdu – najwięcej osób mówi, że chciałoby pracować właśnie w Polsce (12%), w Rosji (9%) i Niemczech (8%). Wszystko przez niestabilną sytuację w Rosji, brakuje tam miejsc pracy, a przychylne nastawienie Warszawy do Wschodu procentuje u innych naszych sąsiadów.

 

Czyżby wkrótce i Białorusini mieli masowo pracować w Polsce?

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Szok! Nauczycielka chciała sprzedać 13-letnią uczennicę. Na organy!

Redakcja malydziennik

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka ZAWIESZONE

Adam Gaafar

Nie uwierzysz! Ten utwór skomponowała SZTUCZNA INTELIGENCJA!

Redakcja malydziennik
Ładuję....