RELIGIA

„To nie są objawienia Matki Bożej”. MIAŻDŻĄCY raport biskupa na temat Medjugorie!

To nie są prawdziwe objawienia Błogosławionej Dziewicy Maryi – takie, niezmienne stanowisko w sprawie objawień w Medjugorie, przedstawił ponownie biskup Mostaru-Duvna Ratko Peric. W tej sprawie nic się nie zmienia, a lokalny Kościół od dawna odrzuca prawdziwość objawień w tym miejscu.

Biskup podkreśla swoje oddanie Matce Bożej, a także wskazuje na swoją mariologiczną twórczość, jednocześnie zastrzegając, że nie jest w stanie uznać objawień w Medjugorie za prawdziwe. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo szczegółowa. 

 

„Kobieca postać, która rzekomo pojawia się w Medjugorie zachowuje się w sposób całkowicie odmienny od zachowania Matki Bożej w objawieniach uznanych dotąd przez Kościół; zazwyczaj nie wypowiada się jako pierwsza, śmieje się w dziwnym sposób, po pewnych pytaniach znika i pojawia się ponownie” – wskazuje biskup. A dalej podkreśla, że istota objawiająca się w Medjugorie nie jest w stanie nawet powiedzieć, ile razy będzie się jeszcze objawiać, a także pozwala na deptanie jej welonu, dotykanie sukni i ciała. – To nie jest Dziewica Ewangelii – podkreśla biskup.

 

Hierarcha zwraca także uwagę na to, że w miejscu objawień miał się pojawić znak ich prawdziwości w postaci wody, ale od momentu złożenia tej obietnicy minęło już cztery dziesięciolecia i wody nie ma. – Nie ma wody, są tylko fantazje – podkreśla biskup Peric.

 

Zarzutem są także niespójności między wizjonerami, a także w ich własnych wypowiedziach. Początkowo Maryja – w tym zgodni są wszyscy wizjonerzy – miała ukazywać się przez trzy dni, ale najwyraźniej – podkreśla biskup – zmieniła zdanie – i objawia się od 37 lat. Zarzutem jest także brak podziału między widzącymi, dziwne zachowania zjawy itd. Wszystko to skłania biskupa do ponownego powtórzenia wniosku, który od dawna głosi diecezja: „Madonna nie objawiła się w Medjugorie”.

 

To właśnie na podstawie śledztwa przeprowadzonego w diecezji Kongregacja Nauki Wiary w październiku 2013 roku wydała zakaz uczestniczenia wiernych i kapłanom w celebracjach, w których objawienia w Medjugorie uznawane byłyby za pewni. W 2014 roku watykańska komisja zakończyła dochodzenie w sprawie Medjugorie i przekazała jego wyniki do Kongregacji Nauki Wiary. Wyniki prac komisji nie zostały, jak dotąd, ujawnione. W ostatnich dniach lutego sam Franciszek powołał zaś abp Henryka Hosera na delegata Stolicy Apostolskiej, który ma przebadać duszpasterską sytuację w Medjugorie.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CNA/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

SZOK! Feministka z Rosji…oblała księdza kwasem!

Redakcja malydziennik

Nie możecie służyć Bogu, jeśli…?

Redakcja malydziennik

W Izraelu zbezcześcił krzyż i Jezusa. Protest Chrześcijan

Redakcja malydziennik
Ładuję....