RELIGIA

„To nie są objawienia Matki Bożej”. MIAŻDŻĄCY raport biskupa na temat Medjugorie!

To nie są prawdziwe objawienia Błogosławionej Dziewicy Maryi – takie, niezmienne stanowisko w sprawie objawień w Medjugorie, przedstawił ponownie biskup Mostaru-Duvna Ratko Peric. W tej sprawie nic się nie zmienia, a lokalny Kościół od dawna odrzuca prawdziwość objawień w tym miejscu.

Biskup podkreśla swoje oddanie Matce Bożej, a także wskazuje na swoją mariologiczną twórczość, jednocześnie zastrzegając, że nie jest w stanie uznać objawień w Medjugorie za prawdziwe. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo szczegółowa. 

 

„Kobieca postać, która rzekomo pojawia się w Medjugorie zachowuje się w sposób całkowicie odmienny od zachowania Matki Bożej w objawieniach uznanych dotąd przez Kościół; zazwyczaj nie wypowiada się jako pierwsza, śmieje się w dziwnym sposób, po pewnych pytaniach znika i pojawia się ponownie” – wskazuje biskup. A dalej podkreśla, że istota objawiająca się w Medjugorie nie jest w stanie nawet powiedzieć, ile razy będzie się jeszcze objawiać, a także pozwala na deptanie jej welonu, dotykanie sukni i ciała. – To nie jest Dziewica Ewangelii – podkreśla biskup.

 

Hierarcha zwraca także uwagę na to, że w miejscu objawień miał się pojawić znak ich prawdziwości w postaci wody, ale od momentu złożenia tej obietnicy minęło już cztery dziesięciolecia i wody nie ma. – Nie ma wody, są tylko fantazje – podkreśla biskup Peric.

 

Zarzutem są także niespójności między wizjonerami, a także w ich własnych wypowiedziach. Początkowo Maryja – w tym zgodni są wszyscy wizjonerzy – miała ukazywać się przez trzy dni, ale najwyraźniej – podkreśla biskup – zmieniła zdanie – i objawia się od 37 lat. Zarzutem jest także brak podziału między widzącymi, dziwne zachowania zjawy itd. Wszystko to skłania biskupa do ponownego powtórzenia wniosku, który od dawna głosi diecezja: „Madonna nie objawiła się w Medjugorie”.

 

To właśnie na podstawie śledztwa przeprowadzonego w diecezji Kongregacja Nauki Wiary w październiku 2013 roku wydała zakaz uczestniczenia wiernych i kapłanom w celebracjach, w których objawienia w Medjugorie uznawane byłyby za pewni. W 2014 roku watykańska komisja zakończyła dochodzenie w sprawie Medjugorie i przekazała jego wyniki do Kongregacji Nauki Wiary. Wyniki prac komisji nie zostały, jak dotąd, ujawnione. W ostatnich dniach lutego sam Franciszek powołał zaś abp Henryka Hosera na delegata Stolicy Apostolskiej, który ma przebadać duszpasterską sytuację w Medjugorie.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: CNA/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Istota nawrócenia to choć minimalne otwarcie się na Boga. Oto niezwykłe świadectwo Radosława Pazury

Redakcja malydziennik

Zrób rachunek sumienia z… miłości do Boga! "Życie to najcenniejszy dar od Boga Ojca. Czy potrafię za niego dziękować? Czy cieszę się faktem, że Bóg jest moim Ojcem, moim Tatą?"

NIESAMOWITE! Oto czwarty świadek cudów fatimskich! ZOBACZ!

Ładuję....